دسامبر 7, 2022

10 نوع از انواع وکالت که شاید بدانید

1.  وکیل مهاجرت

وکلای مهاجرت با افراد و کل خانواده هایی که در تلاش برای اخذ تابعیت ایالات متحده هستند، سر و کار دارند. آنها در مورد نحوه زندگی و کار قانونی در آمریکا مشاوره می دهند. وکلای مهاجرت همچنین با پناهندگان سیاسی و پناهجویان کار می کنند. علاوه بر این، بسیاری از کارفرمایان و کارمندان از وکلای مهاجرت برای کمک به دریافت ویزای کاری استفاده می کنند. در حالی که این یکی از پردرآمدترین انواع وکلا نیست، کمک به مردم برای یافتن زندگی بهتر می تواند کار مفیدی باشد.

به عنوان یک وکیل مهاجرت، می توانید در مکان های مختلف کار کنید. به عنوان مثال، شرکت هایی هستند که خدمات تخصصی مهاجرت را ارائه می دهند. همچنین، می توانید برای سازمان های غیرانتفاعی و دولتی کار کنید.

2. وکیل جرائم شخصی

چند حرفه کلیدی دیگر وجود دارد که هنگام تلاش برای پاسخ به این سوال اساسی باید آنها را پوشش دهیم: انواع مختلف وکلا چیست؟ برای شروع، وکلای آسیب های شخصی در درجه اول بر دعاوی مدنی و نمایندگی افرادی که در محل کار یا از طریق اقدامات پزشکی ضعیف آسیب دیده اند، متمرکز هستند.

به عنوان یک وکیل آسیب های شخصی، شما مسئول جمع آوری شواهد، مستندسازی جراحات، محاسبه هزینه ها و گفتگو با شهود خواهید بود.

3. وکیل مالکیت فکری

وکلای مالکیت معنوی یا IP با مشتریانی کار می کنند که باید از سرمایه فکری خود محافظت کنند – ایده ها، اختراعات یا حق ثبت اختراع. آنها هم به افراد (هنرمندان و مخترعان) و هم به مشاغل در مورد اختلافات بر سر علائم تجاری، حق چاپ، توزیع و غیره کمک می کنند. وکلای IP همچنین به مشتریان در حفظ مجوزها و درک قوانین علامت تجاری کمک می کنند. علاوه بر این، آنها در مورد مقررات و قوانین جدیدی که از حق ثبت اختراع محافظت می کنند، مشاوره ارائه می دهند.

4. وکیل سرگرمی

لیست انواع مختلف وکلا بدون ذکر وکلای سرگرمی کامل نمی شود. آنها با بازیگران، نوازندگان، ورزشکاران و سایر افراد یا برندهایی که در معرض رسانه ها هستند کار می کنند. مسئولیت اصلی وکلای سرگرمی این است که به مشتریان خود کمک کنند تا از مالکیت معنوی خود از جمله آهنگ ها، نقاشی ها و اجراها محافظت کنند. وکلای سرگرمی همچنین بر روی قراردادها، قراردادهای هزینه و آزادسازی استعدادها کار می کنند.

5. وکیل تخلفات پزشک

افرادی که وکلای قصور پزشکی را استخدام می کنند، اغلب به دلیل اشتباهی که توسط یک متخصص پزشکی مرتکب شده اند، دچار آسیب شخصی شده اند. هر گونه آسیب ناشی از درمان نامناسب، سهل انگاری، جراحی ناموفق، یا تشخیص نادرست تحت عمل این نوع وکلا قرار می گیرد. یک وکیل تخلفات همچنین می تواند در صورت طرح اتهام علیه متخصصان بهداشت، وکالت کند، و آنها معمولاً مستقیماً توسط مرکز پزشکی که در آن حرفه حرفه ای کار می کند، استخدام می شوند.

6. وکیل قراردادی

وکلای قراردادی در کمک به مشتریان در تهیه و اجرای اسناد الزام آور قانونی تخصص دارند. آنها اغلب برای دعاوی مربوط به نقض قرارداد، مشاوره اختلاف در قرارداد، مشاوره یا رهبری مذاکرات قرارداد استخدام می شوند.

7. وکیل معلولیت تامین اجتماعی

سیستم ناتوانی تامین اجتماعی پیچیده است تا بتوان در بهترین زمان به آن پیمایش کرد. خوشبختانه، قانون معلولیت یکی از تخصص‌های خیریه وکالت است و این وکلا با اطمینان از واجد شرایط بودن مشتریان خود برای دریافت کمک، درخواست تجدیدنظر در صورت رد شدن مزایا، یا رسیدگی به پرونده‌های خاتمه یا کاهش مزایا، به مشتریان در پیمایش این سیستم غرامت و کمک کمک می‌کنند.

8. وکیل دولتی

وکلای شاغل برای شعبه ای – محلی، شهرستانی – وکلای دولتی هستند. آنها معمولاً بر جنبه های قانونی حوزه حاکم بر آژانسی که برای آن کار می کنند تمرکز می کنند. یک وکیل در استخدام دولت ممکن است روی مواردی کار کند که شامل مرگ غیرقانونی، آزار و اذیت، مالیات، قانون جرم، حوزه برجسته و بسیاری از انواع دیگر پرونده‌ها است.

9. وکیل نظامی

یک وکیل نظامی، که به آن قاضی وکیل عمومی نیز گفته می شود، شبیه به وکیل عمومی است، زیرا آنها می توانند وکالت پرسنل نظامی را در پرونده های جنایی و مدنی داشته باشند. آنها با حقوق نظامی، غیرنظامی و حتی بین المللی سروکار دارند. علاوه بر این، آنها مشتریان خود را برای محاکمه آماده می کنند، اسناد را پیش نویس می کنند، کتابچه های نظامی را نگهداری می کنند و با نگارش فنی آن کتابچه ها سروکار دارند.

10. وکیل ادغام و تملک

وکلای ادغام و ادغام، وکلای تخصصی شرکت یا تجارت هستند که به طور انحصاری به عنوان وکیل در حین اکتساب کار می کنند. خرید و فروش شرکت های بزرگ مستلزم دانش عمیق قوانین اوراق بهادار، مالیاتی و مالی است. این نوع وکلا و کارهایی که انجام می دهند به موضوعات بسیار تخصصی مربوط می شود، اما هنوز برای راه اندازی نیاز به آشنایی با چندین زمینه حقوقی و شیوه های تجاری دارند. مهمترین وظیفه چنین وکلایی تنظیم توافقنامه است. این قراردادهای بین دو سازمان باید شامل تمام بندهای لازم مانند عدم رقابت، کارمندی و محرمانه بودن باشد.

در صورتیکه به مشکل حقوقی برخوردیم چه اقدامی انجام دهیم؟ (مطالعه در لینک زیر)

https://www.tehrannews.ir/news/728196/%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA%DB%8C%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%85-%DA%86%D9%87-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%87%DB%8C%D9%85

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *