سپتامبر 25, 2022
۷۴ درصد مردم دنیا موافق تزریق واکسن کرونا هستند

۷۴ درصد مردم دنیا موافق تزریق واکسن کرونا هستند

[ad_1]

در این نظرسنجی مشخص شد: حدود سه چهارم از افراد مورد مطالعه در سراسر جهان تمایل دارند در صورت تولید واکسن کروناویروس این واکسن را دریافت کنند.

موسسه تحقیقات جهانی ایپسوس (Ipsos) اقدام به انجام این مطالعه روی نزدیک به ۲۰ هزار نفر از مردم ۲۷ کشور کرده و مشخص شد: ۷۴ درصد از تمامی بزرگسالان شرکت کننده در این بررسی در صورت تولید واکسن به دریافت آن رضایت دارند.

براساس این مطالعه مردم چین بیشترین حمایت را از واکسیناسیون کرده به گونه ای که ۹۷ درصد از شرکت کنندگان چین خواهان مصونیت در برابر بیماری کووید-۱۹ بوده اند. مردم روسیه نیز در بین کشورهای مورد مطالعه تمایل کمتری برای تزریق واکسن از خود نشان داده و ۵۴ درصد از شرکت کنندگان روس موافق دریافت واکسن کرونا بوده اند.

همچنین ۶۷ درصد مردم آمریکا به دریافت واکسن کرونا تمایل داشتند درصورتیکه ۳۳ درصد از آنان راضی به دریافت واکسن نبوده یا رضایت حداقلی داشته اند. از میان مخالفان، ۶۰ درصد نگران عوارض جانبی این واکسن بوده و ۳۷ درصد دیگر معتقد به عدم اثربخشی واکسن هستند.

در این بررسی مشخص شد تنها ۴۰ درصد از تمامی شرکت کنندگان انتظار دارند واکسن تا پایان سال در دسترس قرار گیرد.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، کارشناسان ابراز نگرانی کرده اند که بیش از یک چهارم از مردم جهان واکسن کروناویروس را دریافت نخواهند کرد.

۲۳۵۲۳۷

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.