دسامبر 7, 2022

گروه تولیدی صنعتی فاراد

در شکل زیر ولتامتری چرخه ای متداول برای رفتار اینترکلیشن دوگانه / دی اینترکلیشن بین یون های Li⁺ و CIO₄⁻ در PC/DME نشان داده شده است. داده های ولتامتری چرخه ای برای اینترکلیشن آنیون پرکلرات در حلال های مختلف / مخلوط حلال های دوتایی با IDEبیش از 40 درصد در جدول های بالا ارائه شده است. برخی از مطالعات ولتامتری چرخه ای با هدف ارزیابی IDE یون های Li⁺ و CIO₄⁻ در حلال ها و مخلوط حلال های انتخاب شده من جمله PC، PC/DME و EC/ سولفولان در نرخ سوییپ پایین 3 mVs⁻¹ صورت گرفته است. Qᵢn/Qdₑ)، پتانسیل آستانه (Eth) و پتانسیل پیک دی اینترکلیشن (DPP) حاصل از نرخ سوییپ در40 mVs⁻¹ ارائه شده است. در شکل زیر، ولتاموگرافی های چرخه ای معمولی مولتی سوییپ بدست آمده برای فرایندهای اینترکلیشن و دی اینترکلیشن یون CIO₄⁻ آنودی و یون Li⁺ کاتودی در محیط PC با 0.25 میل از LiCIO₄⁻به ترتیب ارائه شده است. برگشت پذیری ولتامتری چرخه ای نشان می دهد که واکنش اینترکلیشن ازطریق تداخل الکترولیت – جامد (SEI) بدون تجزیۀ بالای حلال پیش می رود.

قیمت پلی کربنات صادراتی قرار دادن حلال ها با گونه های یونی یکی از فاکتورهای مهم در کاهش ظرفیت و عمر چرخه در سیستم های باتری با واسطۀ اینترکلیشن محسوب می شود. افزودن سولفیت اتیلن و سولفیت پروپیلن همراه با کربنات پروپیلن باعث کاهش لایه برداری در شبکه های گرافیتی می شود. افزودن EC به سولفولان بطور قابل ملاحظه ای بازدهی را افزایش می دهد؛ در حالی که افزودن PC و DEC تأثیر جزیی دارد. طبق تحقیقات انجام شده ، افزودن تنها ۱۸ درصد کربنات کلسیم به پلی پروپیلن باعث بهبود چندین ویژگی کلیدی آن می گردد. کربنات کلسیم گرانول پلی پروپیلن اینترنتی به صورت کاملاً بسته بندی شده و در وزن استاندارد از طریق واکنش های تجاری خیلی از واحدهای اینترنتی عرضه می گردند و با توجه به این که به طور دسته جمعی به عموم مناطق اختصاص پیدا کرده، روابط خرید و فروش با قیمت عمده تکمیل می گردند. به گزارش “شانا” به نقل از خبرگزاری رویترز از سئول، هونام افزود : این تاسیسات پس از تکمیل و آماده فعالیت شدن می تواند سالانه 65 هزار تن “پلی کربنات” تولید کند.

به عنوان حلال قطبی در صنایع رنگ و پوشش استفاده میشود.
این لایه محافظ از شکستن شیشه شیر شیشه ای جلوگیری می کند. سپس از شیر خروجی دستگاه، توسط اپراتور خارج میشود و در ظرف یا لیوان سرو میگردد. باعث صرفه جوی در مصرف انرژی میشود. به عنوان حلال قطبی در صنایع رنگ و پوشش استفاده میشود. به عنوان مستربچ رنگ سفید در تولید برخی قطعات سفید مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه براین، تأثیر تشکیل فیلم های تداخل الکترولیت – جامد (SEI) بر انتقال یون هایLi⁺ و CIO₄⁻ بر روی مواد گرافیتی در حلال های مختلف و ثبات مواد میزبان در برابر همبستگی حلال ها بطور دقیق مورد بررسی قرار نگرفته اند. استفاده از کربنات کلسیم در تولید محصولات مختلف از جمله مواد اولیه صنعت تولید پلاستیک ، علاوه بر ویژگی های مثبتی که ایجاد می نماید ، همچنین تاثیر چشمگیری در کاهش هزینه های تولید و قیمت تمام شده محصول دارد. کامپاند تولید شده با کربنات کلسیم نامرغوب و ناخالص و دانه بندی غیر استاندارد و عدم توزیع یکنواخت در بافت پلیمر باعث کاهش کیفیت محصولات با ضخامت کم ، فیلم ها ، لیفها و … اگرچه حلال های مخلوط بازدهی اینترکلیشن/ دی اینترکلیشن را افزایش نمی دهند، اما لایه برداری گرافیت را شاید به دلیل سطح بسیار کمتری از جذب حلال در طول اینترکلیشن کاهش می دهد.

پلی کربنات در رشت علاوه براین، فرایند اینترکلیشن/ دی اینترکلیشن در حلال های منفرد EC، AN، DEC و ترکیبات دوتایی آنها وجود ندارد. مخلوط های حلال 1:1 بازدهی اینترکلیشن و دی اینترکلیشن را بطور چشمگیری بالاتر از مقادیر موجود در یک حلال منفرد افزایش نمی دهد. بازدهی اینترکلیشن و دی اینترکلیشن بعنوان الکترود باتری با اینترکلیشن دوگانۀ بالقوه برای اینترکلیشن کاتیونی (الکترود مثبت) بطور کلی پایین تر از ضریب اینترکلیشن آنیونی در اکثر حلال ها است. جدا از ماهیت و نوع بستر گرافیت، انتخاب الکترولیت نگهدارنده و همچنین حلال بازدهی الکترود را بطور قابل توجهی تحت تأثیر قرار می دهد. از این ترموپلاستیک ها برای ساخت قایق های کوچک ، طناب، جعبه های باطری ، بسته بندی و … این اجناس بسته به کیفیت ارزشمند و میزان وجود ناخالصی ها به صورت شبانه روزی قابل خرید بوده که در جریان معاملات تجاری، به وسیله مراکز به دست می آیند. درصورت استفاده از حلال های منفرد، IDE در فرایند اینترکلیشن همزمان با افزایش پتانسیل آستانه کاهش می یابد و همچنین تفاوت جزیی بین پتانسیل آستانه و DPP (DP) وجود دارد. پانلهای پلی کربناتی ساندویچ پانلی دارای مواد مقاوم در برابر UV می باشد که در لایه خارجی این محصول اکسترود می گردد و نه تنها سبب کاهش ورود نور طبیعی نشده بلکه از رنگ پریدگی،زرد و ترد شدن این محصول جلوگیری می کند و خواص مکانیکی نوری و مکانیکی و کاربردی ین محصول را در طول عدسی پلی کربنات زایس زمان حفظ میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *