دسامبر 10, 2022

کامپوزیت دندان: بهترین راه حل برای رفع مشکلات جزیی دندان در یک جلسه

در این روش لمینیت انجام درمان در جلسات کمتر (معمولا یک جلسه ) انجام میپذیرد. در کامپوزیت ونیر حتما باید از کامپوزیت مرغوب استفاده شود . یکی دیگر از ویژگیهای خاص کامپوزیت ونیر سفید کردن دندان ها است؛ بدون این که نیاز باشد دندان ها تراشیده شود. در صورتی که دندانهای زیادی را میخواهید باندینگ کنید، ممکن است به چند جلسه درمانی نیاز پیدا کنید. نیاز به آمادگی خاصی ندارید. به توصیه های دندان پزشک خود دقت کند. قابلیت پولیش بسیار خوب نانوکامپوزیت موجب شده است مشکلات احتمالی کامپوزیت های هیبریدی را به راحتی برطرف کند. از خمیر دندان های حاوی فلوراید استفاده کنید و مراقب باشید که همهی قسمتهای دهان و دندانهایتان (بیرون، داخل و روی دندانها) را مسواک کنید.

بهتر است از پزشک خود برای انتخاب خمیر دندان مشورت بگیرید و از خمیر دندان های مخصوص برای تمیز کردن سطح کامپوزیت استفاده نمائید. سپس از دندان ها با استفاده از خمیر مخصوصی، قالب کامپوزیت دندان نی نی سایت ۱۴۰۰ گیری می شود. به همین خاطر، اجرای ماده کامپوزیت دانه درشت دوام و مقاومت بیشتری برای دندان ها به همراه دارد و شخص مدت بیشتری می تواند از آن استفاده مفید داشته باشد. اما در عوض دوام و استحکام کامپوزیت در این مدل کمتر است. اندازه ذرات این مدل کامپوزیت حدود ۲۰ نانومتر است که در برابر ساییدگی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهند.

پس از جرمگیری، قسمتی از مینای دندان به وسیله ی یک دریل مخصوص دندانپزشکی تراشیده می شود به طوری که فضای کافی برای قراردادن لمینت روی دندان ایجاد شود. چسبیدن مواد کامپوزیت به دندان موجب افزایش استحکام ساختار دندان می شود. نانوکامپوزیت جزء کاربردیترین نوع کامپوزیت های درحال حاضر است که به منظور رفع مشکلات ایجاد شده در کامپوزیت های هیبریدی استفاده می شود. اگر بخواهیم در قالب یک مثال کامپوزیت را تعریف کنیم باید بگوییم، این روش مانند هنر مجسمه کامپوزیت دندان سحر قریشی سازی است.

بهتر است قبل از مراجعه برای انجام کامپوزیت نمونههای کار پزشک را مشاهده کرده و سپس برای کامپوزیت دندان مراجعه کنید. بنابراین برای اینکه کار زیبایی و ترمیم دندان شما دارای نتیجه مطلوب و دلخواهی باشد و همچنین استحکام و زیبایی در دندان ایجاد شود بهتر است از موادی که توسط شرکتهای معتبر دندانپزشکی ساخته میشوند استفاده کنید. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که دارای مشکلات و ناهنجاری های دندانی هستند بهتر است روش بلیچینگ دندان را انتخاب نکنید زیرا بلیچینگ دندان نمی تواند ناهنجاری و مشکلات ظاهری دندان شما را رفع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *