دسامبر 6, 2022
چین آمریکا را به اقدامات تلافی‌جویانه تهدید کرد

چین آمریکا را به اقدامات تلافی‌جویانه تهدید کرد

[ad_1]

 «جائو لی جیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز جمعه در واکنش به تحریم های جدید آمریکا علیه مقامات چین افزود: این تصمیم ایالات متحده نشان دهنده مداخله جدی در امور چین است و به شدت برای روابط دو جانبه مضر است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا پنجشنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک نهاد و چهار مقام پیشین و کنونی چین را در ارتباط با نقض جدی حقوق بشر علیه اقلیت‌های قومی در منطقه خودمختار اویغور سین‌کیانگ تحریم کرده است.

«شن کوانگو» دبیر حزب کمونیست سین‌کیانگ، «ژو هایلون» معاون پیشین دبیر حزب کمونیست سین‌کیانگ به همراه اداره امنیت عمومی سین‌کیانگ و «وانگ مینگشان» و «هو لیوجون» مدیران کنونی و پیشین این اداره هدف‌های تحریم آمریکا بودند.

همزمان با این اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه این کشور نیز اعلام کرد که این چهار مقام پیشین و کنونی چین به همراه خانواده‌های آنان از سوی این وزارت‌خانه نیز تحریم شده و شامل ممنوعیت مسافرت به آمریکا می‌شوند.

وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته در بیانیه ای اعلام کرد وزارت خارجه، وزارت خزانه داری، وزارت بازرگانی و وزارت امنیت داخلی آمریکا مشترکا به شرکت‌های این کشور یادآوری کرده‌اند تا به خطرات مربوط به زنجیره تامین شرکت‌ها یا اشخاص مشمول نقض حقوق بشر از جمله کار اجباری در سین‌کیانگ توجه کنند.

جائو خاطرنشان کرد: مساله به اصطلاح «کار اجباری» کاملا توسط برخی نهادها و افراد در ایالات متحده و غرب ساخته شده و کاملا مغایر با حقایق است آزادی شخصی کارگران اقلیت قومی سین‌کیانگ هیچ وقت و هرگز محدود نشده و آداب و رسوم، اعتقادات دینی و زبان‌ آنها طبق قانون مورد حفاظت است.

این سخنگو افزود که برخی از آمریکایی‌ها از یک طرف ادعا می‌کنند که برای اقلیت‌های قومی سین‌کیانگ نگران هستند اما از سوی دیگر، اقدامات مختلفی را برای سرکوب شرکت های این منطقه خودمختار در غرب چین انجام دادند که کاملا چهره‌های ریاکارانه و زشت این افراد و توطئه آنها برای جلوگیری از توسعه سین‌کیانگ را در معرض دید عموم قرار داده است.

311311

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *