دسامبر 7, 2022

چند بخشنامه و رای دیوان عدالت اداری در خصوص ماده 272 قانون مالیاتهای مستقیم

در این جلسات رآی گیری با اکثریت اعضا به تصویب می رسد در تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی به طور فوق العاده اعضاء هیئت مدیره – بازرسان – روزنامه کثیرالانتشار و و صورتهای مالی شرکت قابل تایید و تصویت می باشد. بر اساس اساسنامه شرکت صورتجلسه مجمع عمومی بهطور فوق العاده رسمیت یافته که با حضور اعضا و سهامدارن و شرکا تنظیم می شود . این مجمع ، با حضور اعضا مجمع تشکیل می گردد در صورتی که اعضا در آن حضور داشته باشند به صورت ۱۰۰ درصد رسمیت می یابد و در صورتی که حضور اعضا اکثریت باشد باتوجه به مواردی که در اساسنامه شرکت قید شدهاست قابل قبول می باشد . 4ـ شرکت با مسئولیت محدود وقتی تشکیل می شود که تمام سرمایه نقدی و سهم الشرکه غیر نقدی نیز تقویم و تسلیم شده باشد و مدیر عامل اقرار به دریافت کلیه سرمایه نقدی و سهم الشرکه غیر نقدی، نماید و هر شرکت که بر خلاف این ماده تشکیل شود باطل و از درجه اعتبار ساقط است. به نامههای محرمانه رییس شعبه شاهرود که در تاریخ ۲۸/۶/۱ و۲۸/۶/۹ طی شماره ۲۴۳۹ و ۴۴۱۰ تقدیم هییت مدیر شده و از شخص ناپاک و یکی از مامورین خاطی با استدلال کافی شکایت گردید و بازرس اعزامی بانک آقای یونسی که شخص درست و پاکی است تایید نموده وقعی نگذاشته و در عوض تسلیم این مامور به دادگاه برای چپاول مال و منال دولت باپست بهتر و اختیارات وسیعتری به رپاست بانک کشاورزی قوچان منصوب گردیده، وجود رشاء و ارتشاء در اغلب شعب بانک منجمله در شعبه بیرجند به ثبوت رسیده و بازرس اعزامی بانک پس از سه ماه بازرسی طی نامه محرمانه که ضمیمه آن متجاوز از بیست صفحه تحقیقات است به رییس هییت مدیره بانک گزارش داده، مع الوصف با وجود اینکه هفت ماه است از تاریخ تقدیم گزارشها میگذرد و تاکنون هییت مدیره بانک کوچکترین اقدامی نسبت به مامورین خاطی و راشی نموده و مامور محترم با فراغ بال در شعبه مذکور باقی مانده ولی امر موجب استعجاب زیاد شده و در این باره فرماندار بیرجند از ارسال اطلاعات لازم طی نامه شماره ۳۱۰۶ مورخ ۲۸/۶/۲۲ خودداری نکردهاست به هرحال بانک کشاورزی آبرویی ندارد و بازار سفته بازی لقمان و اعوان شده و اگر سرپوشی که روی آن گذاشتهاند برداشته شود نمیتوان به این موسسه عام المنفعه که توسعه آن مورد توجه اعلیحضرت همایونی است و نمایندگان محترم نیز به پیشرفت امور این بنگاه اهمیت خاص میدهند امیدوار بود و با ادامه این اوضاع باید از آن دست شسته و مایوس بود.

ثبت شرکت نی نی سایت همین طور مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره باید درخواست نامه ای را برای ثبت شرکت آماده کرده و به سازمان غذا و دارو ارسال کنند. الزامی است که متن صورتجلسه به ثبت برسد برای این منظور می توانید از سامانه اداره ثبت شرکتها استفاده نمایید و پس از درج متن صورتجلسه الزاما باید اصل صورتجلسه که اعضا جلسه ذیل اوراق را امضا کرده باشند به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایند . با سامانه معاملات اینترنتی کارگزاری آریا نوین می توانید به صورت غیرحضوری سفارشات خود را حتی در خارج از ساعات بازار ثبت نمایید و انجام معاملات خود را با اطمینان و آسودگی خاطر به کارشناسان با تجربه و خبره ما بسپارید. رئیس و اعضای هیأت مدیرهٔ شرکت که متعمداً مجمع عمومی صاحبان سهام را در هر موقع که انتخاب بازرسان شرکت باید انجام پذیرد به این منظور دعوت ننمایند و یا بازرسان شرکت رابه مجامع عمومی صاحبان سهام دعوت نکنند به حبس از دو تا شش ماه یا جزای نقدی از بیست هزار ریال تا دویست هزار ریال یابه هر دو مجازات محکوم خواهند شد.

ثبت شرکت چند منظوره بیشترین هدف از اعمال تغییرات دست یافتن به پایداری شرکت و سود منفعت می باشد . درج تصمیمات اتخاذ شده در خصوص تغییرات اساسنامه شرکت و یا مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده بوده و با نوشتن دقیق جزئیات. زمانی که اعضا هیئت مدیره انتخاب شد باید جلسه مجمع عمومی سالیانه و یا بطور فوق العاده با حضور اعضای فوق تشکیل گردد که در این جلسه سمت هرکدام معین شده و صاحبین امضا که مجاز هستند تعیین گردد در نتیجه در این مجمع سمت اعضا به همراه حق امضا بودن آنها تعیین می گردد . ماده 5: دبیرخانه بر حسب مورد ، گروههای تحقیق ویژه ای را تشکیل می دهد که هر گروه متشکل از حداقل دو نفر کارشناس مربوط در موضوع فعالیت موسسه بوده نسبت به بررسی و ارزیابی فعالیتهای موسسات فرهنگی اقدام و گزارش لازم را به همراه کلیه مستندات و مدارک به دبیرخانه تحویل خواهند داد. تعدا اعضا و حضار تشکیل دهنده به همراه سمت آنها قید گردد. در صورتی که دعوت اعضا مجمع از طریق روزنامه انجام شده باشد درج اطلاعات و مفاد روزنامه و تاریخ دعوت الزامی می باشد. لازم به ذکر است که منشی جلسه از اعضا می باشد که در خود جلسه حضور دارد ولی حق رأی ندارد .

نکته: صرف عبارت خرید و فروش سهام ، بدون استفاده از موضوعات اصلی بورسی در موضوع فعالیت نیاز به اخذ مجوز در بورس ندارد. درج تصمیمات گرفته شده در مورد انتخاب اعضاء هیئت مدیره به همراه مشخصات آنها و اصلی و علی البدل بودن آنها و همچنین بازرسین اصلی و علی البدل به همراه اطلاعات هویتی کامل و انتخاب روزنامه ، تصویب ترازنامه ریال بررسی سود و زیان و سال مالی نیز باید تعیین شوند . در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت تغییرات شرکت دارید به مطلب مربوط به این موضوع مراجعه نمایید. 4. برای ثبت شرکت مسئولیت محدود چه مدارک و اطلاعاتی نیاز داریم؟ 5. برای گواهی ها از نوع Commercial نیاز به مدارک رسمی و ثبت شرکت طراحی و نظارت ترجمه نمی باشد. طبق قانون ترکیه تمام شرکت هایی که بر اساس سهم سرمایه خارجی در ترکیه راه اندازی شده و طبق قانون ترکیه رفتار نموده اند بدین صورت که پس از ثبت شرکت توانسته اند اخذ رتبه پیمانکاری را دریافت کنند در رفتار با آن ها و شرکت های داخلی ترکیه برخورد یکسانی می شود. نمونه هایی از صورتجلسه در اداره ثبت شرکتها برای متقاضیان قابل مشاهده می باشد ( حتی به صورت نمونه خام در دسترس قرار دارد ) که تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت باید براساس قوانین و آن نمونه باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *