ژوئن 26, 2022

چرا پرداخت بیشتر برای بنزین در تابستان ؟

[ad_1]

وجود دارد 159 لیتر (42 گالن) نفت در هر بشکه و یک کننده می تواند تولید حدود 1.78-2.54 لیتر بنزین از 3.8 لیتر (1 گالن) نفت خام ، یک بشکه نفت نیز تولید حدود 64 لیتر مفید دیگر محصولات جانبی نفت مانند پلاستیک و پروپان و آمونیاک.

در حال حاضر 62 درصد از جهان's به راحتی در دسترس نفت خام است که در خاورمیانه با بازیکنان اصلی که, عربستان سعودی, عراق, کویت, امارات متحده عربی و قطر. چهار وجود دارد عوامل اصلی که در تنظیم قیمت این با ارزش نفت است.

الف) در دسترس بودن یا عرضه نفت خام

ب) ميزان مصرف نفت

ج) بازارهای مالی

د) سیاست های دولت و قوانین و مقررات

اساسی اقتصاد دیکته که بالا عرضه نفت را ترجمه به کاهش تقاضا که به نوبه خود باعث خواهد شد به قیمت های پایین و برعکس اگر ما یک کم عرضه نفت این باعث خواهد شد برای یک تقاضای بالا و به نوبه خود در قیمت های بالاتر. آن است که با این مفهوم اساسی است که نفت معامله شده در بازار مالی است. نفت سفته بازان و سرمایه گذاری در قیمت های آتی نفت-اساسا شرط بندی روی چقدر نفت هزینه خواهد شد در تاریخ آینده است. سیاست های دولت و قوانین و مقررات نیز اثر مهمی بر قیمت نفت به عنوان مثال قوانین طراحی شده برای جلوگیری از تغییرات آب و هوایی در حال اجرا را از طریق مالیات و این افزایش هزینه بنزین برای مصرف کننده.

یک عامل مهم آن نیز بر قیمت نفت خام است که برای 50 سال گذشته شده است قیمت دلار پس از نوسانات ارزی که می تواند برای جنبش در هزینه برای خرید یک بشکه نفت است. شده است وجود دارد در اخیر صحبت از تغییر از یک دلار را گرانتر معامله یا یورو و یا یک سبد از ارزهای. آن است که هنوز به تعیین خواهد شد اگر این را از تابه خارج.

در نهایت ما می خواهم برای پایان دادن به بحث قیمت گذاری توسط ذکر است که در سال 1956 یک متخصص ژئوفیزیک به نام Hubbert استدلال که جهان در نهایت رسیدن به اوج تولید سطح برای نفت, و او با ابداع واژه “قله نفت”. هنگامی که این سطح رسیده است, جهان را به آرامی شروع به تخلیه آن ذخایر نفت و این امر باعث دراماتیک و منجر به افزایش قیمت.

پس چرا بنزین هزینه بیشتر در تابستان ؟ نیز وجود دارد بسیاری از عوامل چرا بنزین تمایل به گران تر می شود در طول ماه های تابستان و یکی از دلایلی است که به دلیل افزایش تقاضا-آب و هوای بهتر و در نتیجه بیشتر رانندگان در جاده ها. یکی دیگر از دلایل کلیدی این است که وقتی آب و هوا شروع به گرم کردن شرکت ابزار به طور موقت در برخی از پالایشگاه ها به طوری که آنها می تواند انجام دهد لازم است برنامه ریزی نگهداری و این می تواند منجر به اختلال در زنجیره تامین بنزین توزیع شده است. چیز دیگری که در نظر است که وجود دارد در واقع دو مخلوط سوخت: زمستان-درجه و در تابستان درجه بنزین است. در تابستان ایستگاه های سوخت گیری باید یک فصلی انتقال به دلیل تابستان ترکیب کمک می کند تا به ارائه برای کاهش دود در طول تابستان ازن فصل طول می کشد که از ژوئن 1 به تاریخ 15 سپتامبر هر سال است. این ابتکار راه اندازی شد در ایالات متحده در سال 1995 به عنوان بخشی از Reformulated بنزین برنامه (RFG). پس چگونه دقیقا نمی تابستانی ترکیب کمک به کاهش آلودگی? تابستان-درجه بنزین حاوی مواد افزودنی به سوخت شناخته شده به عنوان “اکسیژن” که رایت پاک کن و این بسیار مفید است در کاهش آلودگی در طول فصل تابستان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نفت خام این کتاب را بخوانید .

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *