دسامبر 10, 2022
پنهان شدن سعادتمند پشت محبوبیت استراماچونی

پنهان شدن سعادتمند پشت محبوبیت استراماچونی

[ad_1]

زاوش محمدی: استقلال این روزها شرایط خوبی ندارد. شکست در فینال حذفی مقابل تراکتور، جدایی فرهاد مجیدی و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی آبی پوشان، جزیی از مشکلات این روزهای سعادتمند در راس مدیریت باشگاه است. استقلالی های در حالی خود را برای لیگ قهرمانان آسیا آماده می کنند که به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی نمی توانند از بازیکنان جدید خود استقاده کنند. 

استقلالی ها تا زمانی که بدهی 600هزار یورویی وینفرد شفر و بویان را تسویه نکنند از حضور در نقل و انتقالات محروم خواهند بود. مشکلات مالی در استقلال به حدی رسیده که آنها هزینه پرواز چارتر به قطر را هم نداردند و به دنبال این هستند که با تیم شهرخودرو راهی دوحه شوند. 

مشکلات آبی پوشان این روزها یکی و دو تا نیست. بازیکنان مهم و فیکس آبی پوشان به دنبال جدایی هستند و هنوز تکلیف خیلی از آنها مشخص نشده است. علی کریمی، سیدحسین حسینی، فرشید اسماعیلی و… از جمله بازیکنانی هستند که گفته می شود از تیم های دیگر پیشنهاد دارند و در استقلال نخواهند ماند.

در میان این همه مشکل در باشگاه احمد سعادتمند هر روز مصاحبه می کند و از این می گوید که سرمربی محبوب هواداران، یعنی آندره آ استراماچونی را به تهران بر می گرداند. آن هم در حالی که فدراسیون فوتبال حضور مربیان و بازیکنان خارجی را در لیگ برتر ممنوع کرده است.

‌مسئولان استقلال در حالی به قرارداد قبلی استراماچونی اشاره می‌کنند که فدراسیون فوتبال به صورت رسمی اعلام کرده قرارداد این مربی ایتالیایی فسخ شده و حضور او مستلزم عقد قرارداد جدید است. پس از استراماچونی، مجیدی به عنوان سرمربی انتخاب شد و طبق اعلام نورشرق، رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال، این اتفاق به معنی فسخ قرارداد استراماچونی است و به دلیل قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی بازگشت این مربی به استقلال امکان‌پذیر نیست.

حال سوال این است که چرا مدیرعامل باشگاه استقلال با علم به این موضوع چنین چیزی را مطرح کرده است؟

این ماجرا از دو حالت خارج نیست؛ یا سعادتمند به صورت رسمی و جدی با استراماچونی مذاکره کرده – موضوعی که او در هفته‌های گذشته آن را تکذیب می‌کرد- و امیدوار است که بتواند با تغییر قانون یا اضافه شدن بند و تبصره‌ای او را برگرداند که با توجه به قانون جدید و اظهار نظر صریح مسئولان فدراسیون امکان‌پذیر نیست.

وجه دوم موضوع، استفاده ابزاری از نام استراماچونی است. این مربی، همچنان محبوب هواداران استقلال است و سعادتمند که پیش از دیدار فینال با صحبت‌هایش تیم را به هم ریخته بود می‌خواهد با مطرح کردن نام استراماچونی، فشارها را کم کند و پشت نام این مربی پنهان شود.

مدیرعامل استقلال به خوبی می‌داند که به دلیل رفتنش به ایتالیا و مذاکره با استراماچونی و همچنین اظهارنظرهای عجیبش پیش از دیدار با تراکتور به شدت تحت فشار است و به همین دلیل بازی با نام استراماچونی را آغاز کرده تا اگر به دلیل قانون وضع شده از سوی فدراسیون نتواند استراماچونی را بیاورد، دست بالا را بگیرد و همین موضوع را بهانه کند و با انداختن توپ به زمین وزارت ورزش و جوانان حتی از استقلال برود، بی‌آنکه پاسخگوی ضربه‌ای باشد که به تیم در آستانه فینال جام حذفی وارد کرده است.

اگر بپذیریم که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بر سر حرفشان می‌مانند و برای جذب مربی و بازیکن خارجی تبصره‌ای نمی‌گذارند باید فرضیه دوم را بسیار نزدیک‌تر به واقعیت بدانیم؛ بازی با نام استراماچونی از سوی سعادتمند و سنگر گرفتن پشت نام این مربی برای فرار از فشارها و ضربه‌ای که در آستانه فینال به تیمش زد. شاید،اگر پایان این بازی برخلاف تصور و ترفند سعادتمند به سود او تمام نشود اتفاقات دیگری رخ دهد.

256 251

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *