دسامبر 7, 2022
ورود حزب کارگزاران به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰

ورود حزب کارگزاران به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی حزب کارگزاران سازندگی ایران، عصر روز گذشته جلسه شورای مرکزی حزب به ریاست محسن هاشمی برگزار شد.

در همین رابطه بخوانید؛

انتقاد مرعشی از ساز و کار اصلاح‌طلبان/ روشن بود انتخابات را واگذار می کنیم

حسین مرعشی رئیس کمیته سیاسی، پیشنهادهای این کمیته را برای ورود حزب به فضای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ مطرح کرد و پس از بحث و بررسی از تصویب شورای مرکزی گذشت.

بر اساس این مصوبه، «راهبرد حزب کارگزاران سازندگی ایران، تلاش برای اصلاح امور مختلف در جمهوری اسلامی است. انتخابات از مهمترین ابزارهای اصلاح امور است. برگزاری انتخابات پرشور، فراگیر و رقابتی نیاز جدی کشور و نظام جمهوری اسلامی برای عبور از مشکلات داخلی و خارجی موجود است. توصیه حزب به سیاست‌گذاران نظام در امر انتخابات، فراهم کردن زمینه مشارکت همه جناح‌های سیاسی در انتخابات است. حزب از تشکیل یک نهاد فراگیر و هماهنگ‌کننده برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ در جبهه اصلاحات حمایت می‌کند.»

همچنین به پیشنهاد کمیته سیاسی، تشکیل دو کارگروه؛ یکی برای رایزنی با احزاب و شخصیت‌ها پیرامون انتخابات و دیگری برای تدوین برنامه‌های حزب و بررسی صلاحیت‌های کاندیداهای احتمالی به تصویب شورای مرکزی رسید. با رأی اکثریت اعضای حاضر، ترکیب این دو کارگروه انتخاب شدند.

در ادامه این جلسه شورای مرکزی، اعضا نسبت به روند اصلاح قانون انتخابات‌های مختلف در مجلس ابراز نگرانی کردند. شورای مرکزی ضمن تأکید بر ایرادهای قانون انتخابات، وضرورت اصلاح قانون موجود برخی پیشنهادات مجلس را ناپخته، غیرکارشناسی و سیاست‌زده ارزیابی کرد. 

همچنین شورای مرکزی ضمن بررسی عملکرد هفت ساله دولت، از اسحاق جهانگیری عضو هیئت موسس کارگزاران سازندگی ایران و معاون اول رئیس جمهور دعوت کرد تا با حضور در یکی از جلسات این شورا، به پرسش‌ها درباره شرایط کشور و عملکرد دولت دوازدهم پاسخ دهد.

۲۷۲۱۹

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *