سپتامبر 25, 2022
ورزشگاه زیبای چینی‌ها برای جام جهانی/عکس

ورزشگاه زیبای چینی‌ها برای جام جهانی/عکس

[ad_1]

 باشگاه گوانگژو اورگرانده چین  با سرمایه گذاری شرکت واندا(سازنده ورزشگاه جدید اتلتیکو مادرید) در صدد ساخت یک ورزشگاه جدید است. ورزشگاهی بسیار مجهز و زیبا با جدیدترین استانداردهای روز دنیا که البته نکته قابل توجه؛ گنجایش این ورزشگاه خواهد بود.

قرار است ورزشگاه جدید، ظرفیت پذیرش 100 هزار تماشاگر را داشته باشد که این باعث خواهد شد شهر گوانگژو حداقل برای مدتی بزرگترین ورزشگاه جهان را در اختیار داشته باشد. این رکورد تا سال 2022، زمانی که ورزشگاه نوکمپ بارسا باز سازی شده و به 105 هزار نفر گنجایش برسد، در اختیار باشگاه چینی خواهد بود.

نکته جالب دیگر این ورزشگاه به نمای بیرونی آن بر می گردد. نمای بیرونی ورزشگاه، شمایلی از گل های نیلوفر آبی خواهد بود که نمادی از این شهر جنوبی کشور چین محسوب می شود. شهری که به شهر گل ها مشهور است.

هزینه ساخت این ورزشگاه 1.7 میلیارد یورو تخمین زده شده و کمپانی سازنده قرار است در سه تا 5 شهر دیگر چین نیز ورزشگاهی هایی بزرگ با گنجایش بین 80 تا 100 هزار نفر تاسیس کند. دولت چین که حامی شماره یک توسعه فوتبال در این کشور است، یک بازوی قدرتمند در راه ساخت این ورزشگاه ها خواهد بود.

گوانگژو با سابقه فتح هشت عنوان قهرمانی سوپرلیگ چین که در حال حاضر هدایتش بر عهده فابیو کاناوارو است، به طور متوسط در هر بازی پذیرای 50 هزار هوادار مشتاق خود است و با افزایش ظرفیت، این باشگاه می تواند تبدیل به پرتماشاگرترین تیم آسیا هم بشود.

همچنین باشگاه شانگهای رقیب جدی گوانگژو هم قرار است تا سال 2021 ورزشگاهی جدید با گنجایش 33 هزار نفر تاسیس کند.

کشور چین سال 2022 میزبان جام جهانی باشگاه های جدید و سال 2023 نیز میزبان جام ملت های آسیا خواهد بود. شهر شانگهای نیز علاقه مند است تا برای میزبانی المپیک نامزد شود.

255 41

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.