دسامبر 1, 2022
واکنش کرملین به طرح ضدایرانی جمهوری‌خواهان

واکنش کرملین به طرح ضدایرانی جمهوری‌خواهان

[ad_1]

پسکوف گفت کرملین امیدوار است که این طرح وارد مراحل اجرایی نشود. او همچنین خاطرنشان کرد که این نوع «اقدامات شتابزده» کمکی به روابط دوجانبه نخواهد کرد. 

پسکوف گفت: «البته ما فقط تأسف می‌خوریم که این اقدامات شتابزده در آنجا توسط افراد معینی در سیاست آمریکا پیگیری می‌شوند. چنین اقداماتی بدون شک کمکی به عادی‌سازی روابط دوجانبه نمی‌کنند.»

وی اضافه کرد: «امیدواریم که این برنامه‌ها عملی نشده و به هیچ طریقی به اجرا در نیایند.»

شماری از قانونگذاران جمهوری‌خواه کنگره آمریکا روز چهارشنبه از طرحی که شامل پیشنهاداتی برای اعمال تحریم علیه چند کشور از جمله ایران و روسیه بود رونمایی کردند. 

  این طرح ۱۱۱ صفحه‌ای در بخش ایران ده‌ها توصیه برای پیگیری سیاست‌های تحریمی علیه ایران و اعمال فشار بر تهران مطرح کرده است. 

قطع کمک‌های نظامی آمریکا به لبنان، قرار دادن انصارالله در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی، اعمال تحریم علیه «جبران باسیل»، وزیر خارجه سابق لبنان و قطع صدور معافیت‌های تحریمی برای عراق بخشی از سیاست‌های پیشنهاد شده در این برنامه هستند. 

نمایندگان جمهوری‌خواه علاوه بر این با ادعای حمایت روسیه از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حزب‌الله لبنان و طالبان خواستار اعلام روسیه به عنوان «حامی تروریسم دولتی شده‌اند.» 

310311

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *