دسامبر 10, 2022

واشر سرسیلندر چه وظیفه ای دارد؟

ترک و تاب خوردگی سرسیلندر پژو پارس باعث نشت مایع خنک کننده می شود. ترکیدگی بلوک سیلندر به دلیل دمای بیش از حد است، برای جلوگیری از ترک خوردگی در سیلندر خودرو همیشه باید مراقب آمپر دمای آب خودرو باشید. سرسیلندر و تمام قطعات داخلی آن امکان خرابی دارند، از خوردگی و ذوب شدگی در محفظه احتراق و یا ترک خوردگی قسمت آب تا قطع روغن رسانی و گیرپاژ قطعات متحرک. تجهیزات داخلی پاترول پس از آن به شدت تغییر کرد تا حدی که دیگر پاترول تنها خودرویی برای عبور از جادههای ناهموار نبود، بلکه به خودرویی لوکس با قابلیتهایی فراوان برای تمام سلیقهها بدل شده بود. پس از آنکه نیسان موتور از سال 1933 وارد بازار خودروسازی جهان شد و به عنوان یک خودروساز ژاپنی در سطح جهان مطرح شد، برای رفع نیازهای ارتش ژاپن شروع به تولید اولین خودروی دو دیفرانسیل خود در سال 1951 کرد، خودرویی با قابلیتهای فراوان برای عبور از موانع و جادههای ناهموار که در نهایت این خودرو پاترول نامگذاری شد. دیفرانسیل این خودرو سرخود بوده یعنی دیفرانسیل و گیربکس در یک سرسیلندر 405 بشل پوسته قرار دارند.

سرسیلندر چدنی ما برای سهولت کار شما، لیستی از چند نمونه واشر سرسیلندر ارزان، باکیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده سرسیلندر فولکس گل ایم. هر دو این سرسیلندر ها دارای کیفیت بالایی می باشد ولی نمونه ترک آن کمی بهتر است ولی قیمت سرسیلندر پارس نقره ای کمی بالاتر م می سرسیلندر 405 بشل باشد. بعد از ورود پاترول به عرصه خودروهای قابل عرضه در بازار، این خودرو در دو نمونه 3 درب و 5 درب معرفی شد که این تغییرات همگام با پیشرفت تکنولوژی بود و باعث شد تا به سرعت به شهرت دست پیدا کند تا جایی که نیسان در کشورهایی هم چون انگلستان، آلمان، اسپانیا و بلژیک اقدام به برپایی خط تولید پاترول کرد. خودرو را در جایی صاف و امن، پارک کنید. همانطور که از اسمش مشخص است، تمام سیلندرهای موجود در این نوع، در یک خط کاملا صاف بر روی یک بلوک، پشت هم سرسیلندر و اجزای آن طراحی شده اند. موتور پاترول سافاری شاید روی کاغذ مشخصات معمولی داشته باشد اما موتوری به شدت قابل اطمینان و توانمند است و به خوبی از پس وظایف خود بر میآید.

سرسیلندر ساینا
گیربکس نصب شده روی این مدل 5 دنده دستی بود ولی مدل 4 دنده اتوماتیک نیز تولید شده است که اطلاع نداریم آیا در ایران نسخه اتوماتیک هم وجود دارد یا نه. این موتور در ابتدا در نسخه کاربراتوی به بازار عرضه شد که اکثر مدلهای وارد شده به ایران نیز از همین مدل هستند ولی از سال 1992 سیستم سوخت رسانی آن به انژکتوری تغییر پیدا کرد. ایلنا؛ نزدیک به 3 دهه است که پژو 405 در خیابانهای ایران دیده میشود و حتی با وجود مدلهای متنوع در بازار خودرو، هنوز هم خیلیها خرید این خودرو را ترجیح میدهند. در کل ظاهر نسل چهارم پاترول نسبت به نسل سوم خود (پاترول رایج در بازار ایران) چهرهای درشتتر و عضلانیتر دارد و طراحی آن پختهتر و جذابتر است. در ظاهر پاترول نسل چهارم تفاوت بنیادی با نسل سوم ندارد و تشابهات بسیاری با یکدیگر دارند. در مدلهای 3 درب این خودرو به دلیل فاصله کم بین محورها توانایی این غول جادههای ناهموار را برای عبور و گذشتن از هر مانع و شیبی را بیش از پیش میکند. مدلهای دیزلی پاترول دارای سرسیلندرهایی کاملاً متفاوت با مدلهای بنزینی هستند چون مدلهای بنزینی از نوع OHV بوده و میل سوپاپ آنها درون بلوک موتور است ولی مدلهای دیزلی SOHC هستند و میل سوپاپ تکی آنها درون سرسیلندر قرار دارد.

سرسیلندر وانت مزدا
پاترول نسل چهارم که با کد اتاق Y60 شناخته میشود در زمان تولید با 4 موتور 6 سیلندر خطی قابل سفارش بود که دوتای آنها دیزلی و دوتای دیگر بنزینی بودند. پاترولی که امروز برای تست و برسی آماده کردهایم، نسل چهارم این خودرو است که تولید آن از سال 1988 شروع شد و سالها ادامه داشت. اگر از زیر و بم نگهداری موتور چیزی نمی دانید، بهتر است آن را به دست یک حرفه ای بسپارید. من به عنوان یک راننده حرفه ای به طور حرفه ای به قضیه نگاه می کنم و در واقع مسائلی را بررسی می کنم که ممکن است راننده های عادی و شهری آن ها رو متوجه نشوند و حتی نیازی هم به دانستن این جور مسایل نداشته باشند. به دلیل اینکه محدوده توانایی قشر متوسط جامعه، امکان خرید شاسی بلند های نو وجود نداره، دو دفرانسیل های ارزان قیمت جایگاه ویژه ای سرسیلندر 125 دارند. پاترول معمولا همیشه در سایه ی لندکروز بوده اما این هیچ چیزی از ارزش و توانایی های این خودرو کم نمی کند کما اینکه در نسل های جدیدتر نیز این دو خودرو رقابتی بسیار نزدیک با هم دارند.

سرسیلندر استوکاگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد سرسیلندر 200 لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *