سپتامبر 25, 2022
همتی: منتقدان اندکی انصاف و مسئولیت پذیری در تحلیل و سخن گفتن داشته باشند

همتی: منتقدان اندکی انصاف و مسئولیت پذیری در تحلیل و سخن گفتن داشته باشند

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی طی یادداشتی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت:

بارها از این صفحه سیاست ها و برنامه های بانک مرکزی را با شما در میان گذاشته ام. هدف اصلی از این نوشته ها ارائه شفافیت در کارها بوده است. من به خوبی می دانم که با توضیح سیاست ها، بسیاری از کارشناسان و اصحاب رسانه به نقد می پردازند و تجزیه و تحلیل می کنند. این امر برای من و همکارانم همواره مورد احترام بوده و از آن ها استفاده کرده ام.

اما در این میان دو نکته توسط برخی از نوشته ها و مصاحبه ها نادیده گرفته می شود: اول، شرایطی که کشور به لحاظ اقتصادی در آن قرار دارد. در شرایط عادی بدیهی است که بسیاری از پیشنهادها و راهکارها قابل انجام است ولی در اوضاع کنونی که اقتصاد تحت شدیدترین فشارها قرار دارد اندکی انصاف و مسئولیت پذیری در تحلیل و سخن گفتن با توجه به عوامل موثر خارج از کنترل، می طلبد.

دوم، کارها و اقداماتی است که بانک مرکزی در این دوره دو ساله انجام داده و می دهد. بخشی از این اقدامات در قالبی است که به اطلاع شما مردم عزیز رسیده و نتایج آن هم دیده می شود.اما بخش مهم از اقدامات خدمتگزاران شما مردم در بانک مرکزی، مربوط به فعالیت هایی است که برای جلوگیری از سوء استفاده واضعان فشار حداکثری، سخنی از آن ها به میان نیاورده ام. اگر نبود این بخش اقدامات و تلاش ها بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز در ابعاد بسیار بزرگتری اقتصاد کشور را دچار عدم تعادل های جدی می کرد اگرچه به هیچ عنوان منکر مشکلات و رنج مردم شریف ایران نیستم.

من و همکارانم علیرغم تمام سختی ها مصمم به کنترل تورم و دستیابی به پایداری بازارها و تامین ارز برای ملزومات مردم به عنوان اولویتهای اصلی هستیم. امیدوارم بعد از این که با سرافرازی از این شرایط بیرون آمدیم مردم را در جریان اقدامات و سختی های راهی که آمده ایم قرار دهم.

223231

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.