سپتامبر 25, 2022
هفت میلیون تردد خودرو در راه های استان قزوین

هفت میلیون تردد خودرو در راه های استان قزوین

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  قزوین؛ جواد حق لطفی رییس کمیته خدمات حمل و نقل ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان قزوین با اعلام این خبر گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا بر خودداری مردم از سفرهای جاده‌ای، آمار سفرهای نوروزی به طور قابل توجهی کاهش یافت و آزادراه‌ها و سایر محورهای استان، نوروز خلوتی را تجربه کردند.
حق لطفی افزود: از ۲۵اسفندماه سال گذشته تا پایان روز شانزدهم فروردین ماه امسال هفت میلیون و ۱۸۴هزار و ۸۸۳دستگاه خودرو در راه‌های این استان تردد کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۸درصد کاهش داشته است.
وی اضافه کرد: در این مدت همچنین ناوگان جاده‌ای حمل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نیز ۷۳هزار و ۸۹۵ مسافر را جابه‌جا کرد که در مقایسه با ۱۰۴هزار و ۳۳۲مسافر جابه‌جا شده در نوروز سال گذشته ۲۹درصد کاهش داشت.
حق لطفی با اشاره به اجرای طرح ملی فاصله گذاری اجتماعی که از هشتم فروردین ماه به منظور جلوگیری از گسترش ابتلا به کرونا آغاز شده است گفت: در قالب این طرح که برای هر کدام از بخش های کشور مسوولیتی مشخص کرده، مبادی ورودی و خروجی استان جهت جلوگیری از ورود افراد غیربومی و مسافران به داخل استان با هماهنگی پلیس راه مسدود شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود: با اجرای این طرح که تا بیستم فروردین ماه ادامه دارد آمار عبور و مرور خودروها بیش از پیش کاهش پیدا کرده است.
حق لطفی افزود: البته برای قطع کامل زنجیره انتقال کرونا این کاهش تردد کافی نیست و باید سفرها و رفت و آمدهای غیرضروری به صفر برسد.

46

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.