دسامبر 6, 2022

نحوه اتصال تیرآهن

فولاد

این مصالح ساختمانی غیرآلی است و بدون اثبات خاص غیر قابل احتراق طبقه بندی می شود. با این حال ، تیرآهن اگر از حدود 500 درجه سانتیگراد بسیار گرم باشند ، ظرفیت تحمل بار خود را از دست می دهند. در صورت آتش سوزی کامل ، تنها پس از چند دقیقه به این حد دما می رسد. با توجه به منحنی استاندارد دما و زمان (ETK) مطابق با DIN 4102-2 ، که یک آتش سوزی واقعی را در آزمایش های آتش شبیه سازی می کند ، فقط پس از 5 دقیقه به بیش از 550 درجه سانتی گراد می رسد.

 

با کدام مته می توان تیر فلزی را سوراخ کرد؟

10 دسامبر 2019

آیا دوست دارید در یک تیر آهن فولادی سوراخ کنید و نمی دانید کدام مته را برای آن استفاده کنید؟ در این پست می توانید دریابید که کدام مته را انتخاب کرده اید و قطعاً هنگام حفاری باید به چه نکاتی توجه کنید.

 

اطلاعات عمومی در مورد تیرآهن های فولادی

تیرهای فولادی بسته به شکل آنها ، تیرهای I ، تیرهای H ، تیرهای T ، تیرهای دوتایی ، تیرهای U یا تیرهای زاویه ای نامیده می شوند و عمدتا در ساخت و سازهای ساختمان استفاده می شوند. ضخامت فلنج و شبکه بسته به تیر فولادی می توانند ابعاد مختلفی داشته باشند (به عنوان مثال به پرتو H مراجعه کنید).

 

اشکال و پروفیل تیرآهن های فولادی

در مقاله “فولاد پرسرعت: مته هایی که از کدام فولاد ساخته شده اند” ، ما در حال حاضر مناطق مختلف استفاده از فولادها را بررسی کرده ایم.

 

فولادها به طور کلی بر اساس کاربرد به فولادهای ساختاری و ابزار تقسیم می شوند. از فولادهای ابزاری برای تولید دریل و از فولادهای ساختاری برای تیرآهن استفاده می شود.

 

 

تیرآهن استیل

داغ باشه درخواست شما نشان می دهد که احتمالاً یک حامل 16 NP است. در انبارهای قدیمی اغلب این اتفاق می افتد که رطوبت هوا متراکم شده و روی قطعات آهن رسوب می کند. علت آن اغلب کمبود یا تهویه مناسب متقاطع در این اتاق ها است. این آب تراکم به ویژه تهاجمی است. من توصیه نمی کنم تیر را تقویت کنید. در صورت امکان کاهش دهانه ، می توان ستون دیواری را در زیر قسمت تیرچه در معرض خطر بالا کشید ، تیرچه برداشته می شود. حامل را عوض کنید یا آن را تقویت کنید ، باید در یک منطقه خاص کلاه های سنگ تراشی را بردارید تا همه چیز شروع به حرکت کند. اگر خود شما مرد درخت نیستید ، از یک استاد مزون باتجربه بپرسید. او به دلیل انتساب به صورت رایگان به دنبال شما می آید و سپس خودش می گوید: “من در پایان بازی ام هستم”. فقط یک شبنم.

 

ناچ

ناچ تغییر ارتفاع تیر تیر آهن با برش در یک یا هر دو فلنج تیر ، معمولاً برای اتصال به یک تیر فلزی دیگر است.

ما برش را در هر فلنج و طرف محاسبه می کنیم ، بنابراین دو شکاف در شکل زیر وجود دارد.

 

تیرهای فولادی – تصویر اتصال

 

حفاری

سوراخهای موجود در تیرآهن فولادی یا صفحات فولادی می توانند عملکردهای متفاوتی داشته باشند.

در مورد صفحات بالایی ، از سوراخ ها برای اتصال به سقف یا یک تیر فولادی استفاده می شود.

در مورد صفحات پایه ، پیچ و مهره های لنگر معمولاً از طریق سوراخ ها برای اتصال به کف پیچ می شوند.

تیرهای فولادی پیچ و مهره ای در مرکز وب دارای سوراخ هایی هستند تا تیرهای فولادی را با پیچ یا میله های رزوه دار به یکدیگر ثابت کنند.

اما در تیرهای فولادی سوراخ هایی نیز وجود دارد که از طریق آنها فولاد تقویت کننده وارد می شود تا هنگام بتن ریزی تیر فلزی به سقف متصل شود. این سوراخ ها معمولاً در یک سوم بالایی وب سوراخ می شوند.

برای اینکه آیا از نظر فنی امکان پذیر است ، باید بررسی شود.

 

تیرهای فولادی – حفاری مصور

 

جا رختی

براکت ها از فولاد تقویت کننده به شکل U خم می شوند و در یک سوم بالایی شبکه میله های فولادی جوش داده می شوند.

ما براکت ها را در 10 Ø میلی متر تولید می کنیم و آنها را به صورت عمودی به توری تیر فلزی متصل می کنیم.

از آنجا که جوشکاری فقط برای محکم نگه داشتن براکت است ، مطابق با DIN 17660 انجام نمی شود.

 

سنبه

سنبه یک میله گرد است (ما از 12 میلی متر، بدون فولاد تقویت کننده استفاده می کنیم) که بر روی صفحه سر ستون فولادی جوش داده می شود تا موقعیت آن در سقف بتن مسلح ثابت شود. طول میله گرد 100 میلی متر است.

 

تیر فلزی – خار مصور

 

صفحه وب (سخت کننده ، لگن)

صفحه وب صفحه ای فولادی (با ضخامت معمولاً 10 میلی متر) است که بین فلنج ها با زاویه 90 درجه نسبت به وب جوش داده می شود ، که غالباً به ثبات بیشتر تیر در ناحیه اتصال ستون کمک می کند. صفحات وب معمولاً در دو طرف جوش داده می شوند.

 

تصویر صفحه وب

 

پیچ و مهره

پیچ و مهره به معنی اتصال تیرهای فولادی با پیچ است. برای این منظور ، تیرهای فولادی معمولاً در مرکز وب سوراخ می شوند ، به عنوان مثال با 14 Ø میلی متر.

این می تواند مونتاژ را با ضخامت های دیواره بزرگتر ساده کند.

 

پیچ و مهره ای مصور

 

پنجه های لنگر

پنجه های لنگر باید در بتن پشتیبانی کنند ، به عنوان مثال در مورد محافظت از لبه. برای این منظور ، انتهای اتوی صاف بریده شده و از هم جدا می شود. فاصله لنگر معمولاً 300 – 500 میلی متر است. پنجه لنگر از نظر ساختاری در وسط وب جوش داده شده است.

ما آهن تخت 30 × 5 با طول پنجه لنگر 250 میلی متر می گیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *