دسامبر 7, 2022
مهاجری: بعید نیست جبهه پایداری از آیت الله مصباح فاصله گرفته باشد /اصولگرایان در انتخابات ۱۴۰۰ به سراغ جلیلی نمی روند

مهاجری: بعید نیست جبهه پایداری از آیت الله مصباح فاصله گرفته باشد /اصولگرایان در انتخابات ۱۴۰۰ به سراغ جلیلی نمی روند

[ad_1]

محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا طی گفتگویی در پاسخ به این پرسش که اعضای جبهه پایداری برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ کدام یک از دو گزینه پرویز فتاح یا سعید جلیلی را انتخاب می‌کنند؟، اظهار داشت: به نظرم آقای فتاح را نمی توان کاندیدای تمام عیار برای جبهه پایداری خواند. روش سیاسی او ثبات ندارد، اعضای پایداری فردی را می خواهند که صددرصد خودی باشد. بنابراین اگر بین این دونفر ناگزیر از انتخاب باشند به سراغ آقای جلیلی می‌روند.

>>>در همین رابطه بخوانید؛

پیش بینی عطریانفر: شورای نگهبان کاندیدای کارگزاران برای انتخابات ۱۴۰۰ را نمی پذیرد

وی در پاسخ به این سوال که آقای مصباح یزدی در سال ۹۲ به سختی از سعید جلیلی حمایت کردند، به نظر شما این بار هم رضایت به حمایت از سعید جلیلی می‌دهند یا گزینه بهتری را در نظر دارند؟، گفت: مدتی است کنش سیاسی و بروز رسانه ای از آیت الله مصباح ندیده ایم و شاید بشود این را به معنای این گرفت که ایشان ترجیح می دهند سکوت کنند. دلیلش هم شاید این است که جبهه پایداری از یک تشکل آرمانگرا به نتیجه گرا تغییر رویه داده است. در همین انتخابات اخیر مجلس با جناح قالیباف وارد معامله و چانه زنی شد و سهمش را مطالبه کرد و گرفت. در حالی که اعضای جبهه پایداری قبلا می گفتند کاندیداهای ما اینها هستند و لاغیر. حاضر نبودند در باره شان چانه بزنند. اما الان از آن روش آرمانخواهانه دست برداشته اند. بعید نمی دانم به همین دلیل از آقای مصباح فاصله گرفته باشند.

مهاجری در مواجهه با این پرسش که به نظر شما برای انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان بین آقایان؛ قالیباف، فتاح و جلیلی، کدامیک را در نهایت مورد حمایت قرار می دهند؟، پاسخ داد: کشور دارای اقتضائات خاصی است که بر انتخابات ۱۴۰۰ تاثیر می گذارد. بحران شدید اقتصادی و ایجاد نارضایتی در اقشار مختلف ، باعث شده برخی برنامه ریزان و سیاستمداران به این سمت بروند که رئیس جمهور و دولت آینده را به افرادی بسپارند که کاملا کارگزار باشند و ضمنا دارای سابقه کار اجرایی موثر باشند. در فرضی که شما گفتید و با توضیحی که من عرض کردم قطعا اصولگرایان سراغ آقای جلیلی نخواهند رفت. چون او اصلا سابقه مدیریت اجرایی حتی در حد فرمانداری یک شهر کوچک را هم نداشته بنابراین عقل سلیم حکم می کند که اصولگرایان سمت او نروند. در مورد آقای فتاح هم با توجه به اتفاقات اخیر، این شائبه وجود دارد که ایشان حاشیه هایش بر متنش سنگینی می کند و انتخاب او در واقع دردسر ساز می شود. گمان نمی کنم اصولگراها در شرایط حاضر دنبال این باشند که سری را که درد نمی کند دستمال ببندند.

حالا با فرض سوال شما اگر قرار باشد اصولگرایان خارج از این سه گزینه گزینه دیگری نداشته باشند ،طبعا سراغ آقای قالیباف خواهند رفت.

این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که به نظر شما جلیلی ۱۴۰۰ با جلیلی ۹۲ چه تفاوتی کرده است؟، بیان داشت: چرا می گویید جلیلی ۱۳۹۲؟ بگویید جلیلی ۱۳۸۴ چه فرقی با جلیلی امروز یا ۱۴۰۰ دارد؟ به نظرم هیچ.

مهاجری در پایان و در مواجهه با این سوال که با توجه به اظهارات اخیر فتاح، او می تواند گوی سبقت را از قالیباف و جلیلی برباید و حتی با پیگیری ادبیات «بگم بگم» جای احمدی نژاد را پر کند؟، ابراز داشت: در پاسخ سوال قبلی تان هم عرض کردم آقای فتاح نمی تواند کاندیدای نهایی اصولگراها باشد. من دو یا سه بار ایشان را در جلساتی زیارت کرده ام. بعد از همان جلسات هم ارزیابی ام این بود که ایشان صادق و صمیمی و دوست داشتنی و متواضع است اما عجول و احساسی هم هست. من شخصا ممکن است از سه گزینه ای که مطرح کردید به او رای بدهم اما اصلا این تصور را ندارم که بتواند از پس سمت ریاست جمهوری برآید.

۱۷۲۷۲۱۹

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *