دسامبر 6, 2022

منابع مطالعاتی برای آزمون های استخدامی فراگیر و آموزش و پرورش

ساختار ژنراتورهای میدان گردان اینگونه است که جای سیم پیچی آرمیچر و استاتور را بگونه ای عوض کنیم تا وظیفه تولید میدان مغناطیسی به روتور محول شود. درپوش و درزگیر را بردارید و آن را در کنار قطعات دیگر در جعبه قرار دهید. گفتنى است به جهت خلاصه نويسى، براى بيان حالت ستاره در متون فنی از علامت Y استفاده مى شود. به سمت این موقعیت ، جریان در جهت مخالف تولید می شود و حداکثر ولتاژ را در طرف مقابل نشان می دهد. اگر قبل از ازمون این کتاب هارو دلشتم که صد در صد قبول میشدم که متاسفانه بعد از آزمون متوجه شدم بیشتر سوالا ازینا اومده بود خیلی ناراحت شدم چون یه درصد کم داشتم از متوسط قبولی .کتابای معتبری هست چون سازمان سنجش با اون سختی ازینا سوال داده و میده . سیم پیچی كمكی پس از راه اندازی می تواند از شبكه قطع شده و یا اینكه به شبكه متصل باقی بماند مقدار مقاومت اهمی كه با سیم پیچی راه انداز سری می شود تقریبا بین 4 تا 8 برابر مقاومت سیم پیچ راه انداز بوده و می توان خیلی ساده این مقاومت را با زیاد و كم كردن تعداد دور سیم پیچ راه انداز و كم كردن سطح مقطع آن و با استفاده از یك سیم با مقاومت مخصوص بیشتر (نسبت به سیم پیچ اصلی) مانند سیم آلومینیومی و یا آهنی بدست آورد اغلب یك قسمت از سیم پیچ كمكی را به صورت بیفیلار می پیچند (معمولا حلقه های كلاف در یك جهت و در جهت دیگر) و بدین ترتیب مقاومت اهمی سیم پیچی موثرتر می گردد.

مهم است که سیم سیم پیچ های جدید دارای همان ضخامت و تعداد باد مشابه سیم پیچ های اصلی باشد. همانطور كه ذكر شد این تعداد شیار، حداقل تعداد شیار های لازم بوده و در هر یك از قطبها یك شیار به هر فاز اختصاص می یابد، اما اگر هر یك از بازوهای كلافها را در چندین شیار مجاور هم پخش نموده و تعداد این شیارها را كه عبارت است از تعداد شیار زیر هر قطب مربوط به هر فاز، و آن را با q نشان می دهند. تعداد فازها: تعداد فازهای شبکه برق است که آن را با M نشان میدهند و به الکتروموتور اتصال داده میشود. متن کتاب خوانا و روان بوده و شما دانشجوی عزیز با توجه به دانش تئوری که در اختیار دارید به راحتی می توانید مطالب را فراگیرید. ،جنگ جهانی،وصیت نامه امام و بالاخره پیگیری اخبار و اطلاع از دانش مسائل روز. یا بیخیالش بشی و از این کتابچه استخدامی تهیه کنی شاید سه چهار سوال خط بزنی.

چون گام بدست آمده عدد صحیح نیست لذا می توان سیم بندی را برابر با (7) یا برابر با (8) انتخاب نمود. با انطباق دو دیاگرام گسترده مربوط به سیم پیچ اصلی و سیم پیچ راه انداز دیاگرام گسترده سیم بندی كامل ماشین مانند شكل زیر بدست می آید. استاتور یا بخش ثابت و روتور یا بخش متحرک، تشکیل دهنده ساختار اصلی موتور محسوب میشوند. شکل و ساختار ژنراتور در صنعت برق در سال 1895 هنگامی که ژنراتورهای چند فاز بصورت کارآمدتر با موفقیت در نیروگاه تولید برق آدامز که اولین نیروگاه در مقیاس بزرگ سه فاز در مقیاس بزرگ بود اجرا شد، تغییر یافت. یه دسته دیگه از سوالات اینطوره چندتا شکل میده میگه بعدی کدومه. یه دسته اینطوره که یه متنی میده و بعدش چندتا سوال تحلیلی که شما باید براساس متن جواب بدید. دسته دیگه اطلاعات تاریخیه، کتابای تاریخ دبیرستان و معاصر رو بخونید. یه دسته دیگه اطلاعات جغرافیاییه بازم کتابای جغرافی دبیرستان. یه دسته دیگم اطلاعات سیاسی و نطام، تو ویکی پدیا درباره ساختار نظام جمهوری اسلامی کلی اطلاعات هست. تجربه خودم از اطلاعات عمومی فقط قانون اساسی رو مطالعه کردم با ساختار نظام. من خودم هیچ کتابی مطالعه نکردم چند آزمون دادم و همیشه هم بالا زدم چون عملی قوی بودم.

فقط ۵ سوال خط زدم و البته همه درست. من هیچوقت روی ادبیات وقت نزاشتم و معمولا ۱۰ تا ۲۰ درصد خط آموزش سیم پیچی ترانس افزاینده زدم. پس اول باید رو معانی لغات وقت بزارید. پس حتما یه کتابی تهیه کنید که از این سوالات داره. این سه تارو حتما اولویت باشه. اگه میخواید وقت بزارید بازم کتاب ادبیات کنکور گاج شاید مناسب باشه من خودم ندیدمش واقعیت. یه کتاب ای سی دی ال تهیه کنید مهم نیست هر منبعی باشه. در پایان پیشنهاد میکنم حتما کتاب جامع آزمون های استخدامی سایت ای استخدام رو هم بخرید مطمئن باشید خیلی بهتون کمک خواهد کرد. سلام دوست عزیز اول از همه چیز براتون دعا میکنم شما هم ازمون رو با نتیجه قبولی پشت سر بزارید.بابت دعای قشنگتونم سپاسگزارم.. 2÷12 كلاف می باشند با كمی دقت در این مسئله كه باید شش كلاف چهار گروه كلاف را در تشكیل بدهند این نتیجه گرفته می شود كه باید دو گروه كلاف دو تایی و دو گروه كلاف دیگر نیز تكی باشند. سیم پیچ های استاتور و روتور ژنراتور موتور برق در جهت معکوس قرار دارند تا جریان در یک جهت جاری شود. در سیم پیچی موتور تکفاز از سیم های بسیار زیاد و پیچیده به هم استفاده شده که به صورت قطب های مغناطیسی عمل کرده و جریان برق را تسهیل میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *