دسامبر 6, 2022
قیمت واکسن چینی کرونا اعلام شد

قیمت واکسن چینی کرونا اعلام شد

[ad_1]

«لیو جینگ جن» رییس این شرکت داروسازی چینی روز چهارشنبه در کنفرانسی خبری در پکن اعلام کرد: واکسن تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی (۱۰ دی ۱۳۹۹) وارد بازار می شود و دو بار تزریق آن، مبلغ یک هزار یوان معادل ۱۵۰ دلار هزینه دارد.

 

او افزود: این واکسن بزودی مراحل پایانی آزمایش را پشت سر می گذارد و طبق ارزیابی هایی که صورت گرفته بهای آن برای دریافت کنندگان زیاد نیست.

لیو گفت: لازم نیست که همه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر جمعیت چین این واکسن را تزریق کنند اما پیشنهاد می شود که دانشجویان و یا کسانی که در شهرها مشغول کار هستند واکسن بزنند و در روستاها و مناطق محروم که کم جمعیت تر هستند ضرورتی برای این کار نیست.

این مقام شرکت داروسازی چین اظهار کرد: اگر واکسن به تولید انبوه برسد و به طور گسترده در بازار توزیع شود تعدادی از کارکنان بخش های بهداشتی و پزشکی و همچنین دانشجویان می توانند واکسن را رایگان دریافت کنند اما سایر افراد باید هزینه آن را پرداخت کنند.

نظرسنجی که در شبکه ویبو چین در میان ۵ هزار نفر انجام شده است نشان می دهد که نیمی از آنها گفته اند قدرت چنین پرداختی ندارند و نیمی دیگر تصریح کرده اند بهای واکسن ناچیز است و مایل به تزریق آن هستند.

لیو اظهار کرد: در صورت مهیا شدن همه شرایط و پایان مراحل کلینکی تایید واکسن، در طول یک سال، حدود ۱۲۰ میلیون دز از این واکسن در پکن و ۱۰۰ میلیون دز دیگر در شهر ووهان واقع در مرکز چین تولید خواهد شد.

اظهارات این مسئول شرکت داروسازی سینوفارم در حالی است که مقامات این کشور دو روز پیش از ثبت نخستین واکسن ضد کرونای ساخت چین با نام «Ad۵-nCoV» توسط شرکت داروسازی «کان سینو» خبر دادند.

310 310

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *