نوامبر 28, 2022

فرش 1500 شانه هایپر کارپت

فرش 1500 شانه محصولی جدید در زمینه صنعت فرش ماشینی است.

 

صنعت فرش از بدو پیدایش همواره در حال رشد بوده و همراه با رشد، فناوری خود را به روز می کند. این صنعت برای اولین بار با تولید فرش ماشینی با 320 بازو ظهور کرد و در دوره های بعدی فرش ماشینی با 500، 700، 1000 و 1200 بازو تولید و وارد بازار شد. سپس فرش 1500 شانه در صنعت فرش ماشینی پدیدار شد.

 

فرش ماشینی 1500 دستی نسبت به سایر انواع فرش ماشینی ریزبافت بیشتری دارد و کاملا دستباف به نظر می رسد. این نوع فرش از زیبایی و کیفیت منحصر به فردی برخوردار است و اگر بگوییم کیفیت آن کمتر از فرش دستبافت نیست، اغراق نکرده ایم.

 

مشخصات فنی فرش ماشینی شانه 1500 :

فرش ماشینی 1500 شانه با مدرن ترین ماشین آلات HCiX 3 بافته می شود. نخ به کار رفته در فرش ماشینی 1500 شانه بسیار نازک و ظریف است و از ظریف ترین الیاف به حساب می آید و به همین دلیل فرشی که بیرون می آید. از دستگاه بسیار ظریف، مجلل و شیک است. فرش ماشینی 1500 شانه وقتی به سمت آهار می رود ارتفاع نخ خواب آن را نیز کمی کوتاه می کند و همین امر در نازکی و نازکی فرش تاثیر می گذارد و فرش را زیباتر و ظریف تر از قبل می کند.

 

تعداد گره های یک متر از عرض فرش را شانه و به تعداد گره های یک متر از طول فرش را تراکم می گویند. دارای عرض 1500 گره در فرش 1500 شانه و 4500 گره در طول یک متر است. فرش ماشینی 1500 شانه دارای تراکم 4500 می باشد که تراکم بسیار بالای این نوع فرش باعث پیچیده شدن طرح و نقش آن شده و نقش آن به راحتی قابل مشاهده نیست. به همین دلیل در بافت فرش 1500 دستی از نخ هایی استفاده می شود که بسیار ریز هستند.

 

در بافت 1500 شانه از چه نخ هایی استفاده می شود؟

 

نخ: این نوع نخ از پنبه خالص تهیه می شود.

 

نخ: ساخته شده از جوت یا کنف وارداتی از بنگلادش.

 

نخ خواب: این نخ از اکریلیک ترموفیکس شده ساخته شده است. برای آشنایی بیشتر با نخ اکریلیک می توانید مقاله فواید نخ حرارتی را مطالعه کنید.

 

نخ ریشه: ریشه برای تزئین به انتهای فرش دوخته می شود و از پنبه است.

 

 

مزایا و معایب فرش 1500 شانه چیست؟

 

زیبایی و ظرافت منحصر به فرد

یکی از مزایای مهم این نوع فرش، زیبایی و ظرافت دلپذیر آن است. فرش 1500 دستی کاملا شبیه فرش دستبافت ابریشمی است و بسیار مجلل و شیک است و برای پذیرایی های مجلل مناسب است.

 

بافت ظریف و دست بافت گونه

ایرانیان هنردوست از این فرش ماشینی استقبال کرده اند چرا که فرش 1500 فرشی مقرون به صرفه به نظر می رسد.

 

تنوع در اندازه ها

فرش 1500 شانه به دلیل تنوع در سایزها مناسب هر مکان کوچک و بزرگی است و این مکان تا حد امکان به زیبایی حجاری شده است.

 

بسته بندی منحصر به فرد و زیبا

یکی دیگر از مزایای مهم فرش 1500 شانه هایپر کارپت نوع بسته بندی آن است. از آنجایی که این نوع فرش بسیار ظریف و نازک است از کیسه های زیبایی برای بسته بندی آن استفاده می شود. حمل و نقل این کیسه ها آسان است و به راحتی صادر می شود.

 

کمترین ارتفاع نخ خواب

ظرافت و نرمی بیش از حد فرش 1500 بازو برای این نوع فرش ماشینی مزیت محسوب می شود، اما از منظر دیگر یک نقطه ضعف نیز محسوب می شود. با توجه به اینکه این نوع فرش کمترین ارتفاع نخ خواب را دارد، نمی توان از آن به عنوان کفی که برای نشستن استفاده می شود استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *