اکتبر 6, 2022

شخصیت اسپایدرمن یا این که مرد عنکبوتی را بیشتر بشناسیم

شخصیت اسپایدرمن یا این که مرد عنکبوتی را بیشتر بشناسیم

 

لباس های مختلف مرد عنکبوتی ، شخصیت کتاب های مصور هست که طرفداران متعددی دارد. در اولی ماجرا مرد عنکبوتی، در فانتزی شگفت انگیز مارول کامیکس، شماره. 15 (1962)، پیتر پارکر نوجوان آمریکایی، یک یتیم فقیر، توسط یک عنکبوت رادیواکتیو گاز گرفته می‌شود. در سرانجام نیش عنکبوت، قدرت، شتاب و چابکی مافوق بشری به یار توانایی چسبیدن به دیوارها را به دست می‌آورد. استن لی، نویسنده و استیو دیتکو، تصویرگر، مرد عنکبوتی را به تیتر یک ماجرا شگفت‌انگیز برای یک مجموعه گلچین کنسل شده اخلاق و رفتار کردند.

 

در مورد نحوه تهیه لباس های مرد عنکبوتی برای بزرگسالان چه می دانید ؟

 

در آن زمان، پهلوان نوجوان اهمیت سن کم در مکتوب های مصور بی سوابق بود. اهمیت این حال، خوانندگان جوان به شدت به پیتر پارکر علاقه نشان دادند و سبب ساز شد عنوانی در درحال حاضر انجام و در غایت یک امپراتوری رسانه ای، از جمله بازی های ویدئویی، چند انیمیشن و یک سریال تلویزیونی زنده، یک فرانچایز فیلم لایو اکشن و یک موزیکال برادوی از آن خلق و خوی شود. خاستگاه و توسعه در کمیک مرد عنکبوتی یک انحراف از قراردادهای ثابت شده ابرقهرمان کتاب های مصور بود: او یک شخصیت نوجوان بود که در کنار یک قهرمان مسن خیس و حیاتی تجربه تر، به رده دستیار تنزل دیتا نشد. علاوه بر ارتقا شتاب و قدرت، پارکر همچنین دارای یک «حس عنکبوتی» بود که او را زمان نزدیک شدن به خطرات باخبر می کرد. پارکر حیاتی استعمال از استعدادهای علمی و هوش ذاتی خود، یک چسب منحصربفرد را ساخت و یک جفت وب شوتر (پرتاب کننده تار) کارگزاشتن شده بر روی مچ ساخت که او را حاذق می‌سازد تار را به انواع مختلف رخ دهد و پرتاب کند. او همینطور لباس قرمز رنگ و آبی را طراحی و دوخت که به شتاب به پر رنگ ترین نشانه تجاری ست لباس اسپایدرمن تبدیل شد.

 

در مورد شخصیت اسپایدرمن در میلی جون بیشتر بدانید

 

اهمیت این حال، مارتین گودمن، نشر دهنده مارول، در در آغاز از ایده حضور یک دلیر نوجوان در مرکز صحنه استقبال نکرد و همچنین نمی‌خواست شخصیت عصبانی مرد عنکبوتی، کمبودهای احساسی و نگرانی‌های مزمن او درباره پول را به سناریو همگان دربیاورد. گودمن همچنین فکر می‌کرد که تماشاگران به وسیله عنکبوت بودن شخصیت دفع می‌شوند. خوشبختانه، غرایز استن لی غالب شد. اولین حضور مرد عنکبوتی در Amazing Fantasy یک برد فوری و چشمگیر بود. از به عبارتی ابتدا، کردار مرد عنکبوتی به طور قابل توجهی از هنجارهای ابرقهرمانی رایج منحرف شد. مرد عنکبوتی که به تازگی کار کشته شده است، به جای این که فداکارانه هدایای مافوق بشری خویش را به نبرد اساسی جنایات یا بهبود عمومی دسته بشر نثار کند،

 

با تبدیل شدن به یک سلبریتی تلویزیونی، استعدادهای خویش را به دست می‌آورد. پس از او‌لین اجرای خویش در علیه دوربین‌ها، او از گرفتن یک دزد که دنبال دزدیدن قبض های باکس آفیس استودیو تلویزیون هست سارق جلوگیری می‌کند. دنیای مرد عنکبوتی یک سری روز آن‌گاه به‌طور ناگهانی فرو می‌پاشد، وقتی که یک سارق عمویش، بن پارکر، را به قتل رساند و عمه پیتر، می، که اکنون صرفا سرپرست اوست، یک بیوه می‌شود. مرد عنکبوتی اندوهگین ردیابی قتل کننده عمو بن را می گیرد تا به کشف وحشتناکی دست یابد که قتل کننده به عبارتی دزدی هست که اذن دیتا بود از استودیوی تلویزیونی فراروگریز کند. داستان منشأ مرد عنکبوتی اهمیت روایتی غم انگیز به نقطه نهایی می‌رسد. اولی حضور مرد عنکبوتی به زودی منجر به یک سریال کمیک منتشر شد که حساس نام The Amazing Spider-Man در مارس 1963 ساخته شد.

 

شخصیت همنام بلافاصله به دنیا در هم اکنون پرورش مارول نیز وارد شد و در تعامل دارای شخصیت‌ هایی نظیر Human Torch یک عدد دیگر از قهرمانان نوجوان از مجموعه Fantastic Four و هالک باورنکردنی قرار گرفت. «Spidey» همینطور به شتاب بازیگران نقش‌آفرینی رنگارنگ و جالب برای سریال‌های تلویزیونی تولید کرد، از جمله منتشر کننده روزنامه دیلی بوگل، جی. جونا جیمسون، دوست دخترش، گوئن استیسی (که بعداً مری جین واتسون پس از مرگ نابهنگام استیسی جایگزین او شد) ، و فهرستی از معاندان لباس پوشیده نظیر دکتر معالج اختاپوس، مرد شنی، گرین گابلین و کراون شکارچی نیز وارد سریال شدند.

 

در مورد خرید لباس اسپایدرمن با تار چه چیز می دانید ؟

 

پارکر از به عبارتی ابتدا گرفتار مشکلات شخصی و مالی مزمن است، مثلا اینکه بایستی پول به اندازه برای پرداخت قبوض پزشکی عمه مریض خویش به دست آورد. او تقریباً از آغاز ASM در آستانه مرگ فراهم بود و حتی در دو آیتم قابل دقت مرگ های ساختگی را تجربه کرد. پیتر پارکر برای سال‌ها پولی را که به جهت زنده نگه داشتن عمه‌اش نیاز داشت، اهمیت فروش عکس‌هایی از خود در نقش مرد عنکبوتی (که به‌طور مخفیانه کلیدی یک دوربین خودکار گرفته می شود و طبق معمول به دیوار چسبانده می‌شود) به دفترروزنامه‌اش، جیمسون که از اسپایدرمن متنفر است، به دست آورد. اگر‌چه درآمد پارکر به سختی به جهت گذران زندگی به اندازه است، البته او عموماً به زندگی و پیکار مهم جرم و جنایت اهمیت بینش شاد و شوخ‌طلبانه برخورد می نماید که اکثر اوقات به‌عنوان خرده‌کاری‌های عاقلانه در بحبوحه پیکار ظواهر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.