اکتبر 6, 2022
سوئد دولت فرانسه را به عدم ترخیص 4 میلیون ماسک سفارشی متهم کرد

سوئد دولت فرانسه را به عدم ترخیص 4 میلیون ماسک سفارشی متهم کرد

[ad_1]

 سوئد از کشورهای درگیر با کرونا در اروپا اعلام کرده که قصد دارد بابت اقدام تازه فرانسوی ها در عدم ارسال محموله ماسکهای سفارشی این کشور، به کمیسیون اروپا شکایت کند.

بنابر اعلام وزارت خارجه سوئد، فرانسه چهار میلیون ماسک صورت سفارش شرکت «مولن لیک» به چین را  در گمرک خود نگه داشته و آن ها را تاکنون به این کشور ارسال نکرده است. وزارت خارجه سوئد اعلام کرده که این اقدام فرانسه نقض قوانین داخلی این کشور بوده و قصد دارد از پاریس به کمیسیون اروپا شکایت کند.

بیماری کووید ۱۹ (کرونای جدید) که بیش از سه ماه است، در کشورهای جهان شیوع پیدا کرده، تا این لحظه (تنظیم خبر)، ۱,۰۳۹,۹۲۲ را مبتلا کرده و جان ۵۵,۱۷۰ را در جهان گرفته است. ۲۲۰,۱۰۵ نیز تاکنون بهبوده یافته‌اند.

تصاحب گانگستری محموله‌های پزشکی چند کشور توسط آمریکا نیز در روزهای گذشته سر و صدای زیادی ایجاد کرد.گفته می‌شود آمریکا قراردادهای صادرات ماسک‌های تنفسی «N95» و دیگر اقلامی که محافظت لازم برای کادر درمانی را تأمین می‌کند متوقف کرده است.

یک شرکت چند ملیتی «3M» روز جمعه گفت، کاخ سفید دستور داده ارسال تمامی محموله‌های دستگاه‌های تنفسی به کانادا و آمریکای لاتین لغو شوند.

23310311

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.