دسامبر 10, 2022

سریع ترین گیتاریست جهان کیست؟

با بهترین گیتاریست جهان آشنا شوید

برایان می

ممکن است تعجب کنید که من برایان می را در صدر فهرست خود قرار داده ام و نه جیمی هندریکس را که اکثر لیست ها در صدر فهرست قرار داده اند. روشی که برایان برای تولید آهنگ های منحصر به فرد و ریف های گیتار به راحتی قابل تشخیص بود به او کمک کرد تا در لیست من قرار بگیرد.

برایان اعتراف کرد که وقتی فهمید در یک مجله موسیقی در صدر فهرست سریع ترین گیتاریست جهان قرار دارد، شگفت زده شد. او گفت که انتظار این نوع شناخت را نداشت. گیتاریست اصلی گروه راک بریتانیایی کوئین روشی بود که او بر بسیاری از افراد تأثیر گذاشت.

برایان اعتراف کرد که هرگز ادعا نکرده که یک هنرپیشه گیتار است، اما او فقط سعی کرده از دلش این ساز را بنوازد. و به نظر می رسد که این عامل کلیدی است که او را قادر به ساخت تک نوازی گیتار کرد که قلب بسیاری از مردم را به حرکت در آورد.

2. جیمی هندریکس

نمی توان آن را انکار کرد. لیستی از حرفه ای ترین گیتاریست دنیا بدون نام جیمی هندریکس در بالای آن وجود ندارد. جیمی متولد 27، 1942، زندگی بسیار رنگارنگ و غیر متعارفی داشته است که او را به شهرت، ثروت و رسوایی ها کشاند.

او در دهه 1960 به شهرت رسید، زمانی که جوانان علیه هنجارهای تثبیت شده مانند سربازی اجباری قیام کردند. برتری جیمی در نواختن گیتار الکتریک توسط اکثر نوازندگان بزرگ گیتار الکتریک در دوران او تایید شده است.

او یکی از اولین نوازندگان گیتار الکتریک بود که افکت‌های اعوجاج را آزمایش کرد. او اغلب هنگام نواختن راک استاندارد از پدال «وا واه» استفاده می کرد. صداهای او از تربل بالا و بهره الکترونیکی استفاده می کنند. یکی از مشهورترین آثار او «مه بنفش» است. اورا می توان سریع ترین گیتاریست جهان نامید

3. ادی ون هالن

ادی ون هالن دوست دارد که ضربات کششی و برداشتن را با هم ترکیب کند تا توهم سرعت برداشت بسیار سریع را ایجاد کند. این یکی از رازهای او در تحت تأثیر قرار دادن مخاطبان خود در سراسر جهان است. او اعتراف کرد که به دلیل ضرورت تبدیل به یک نوازنده گیتار ریتمیک شده است. بسیاری از مردم نمی دانند که او به نواختن بدون حمایت یک گیتاریست باس عادت داشت.

او می گوید که خیلی چیزها فقط در یک نانوثانیه اتفاق می افتد. به همین دلیل است که او همیشه آماده پاسخگویی است. او همچنین محدودیت‌های خود را می‌داند، بنابراین اگر فکر کند نمی‌تواند آن را انجام دهد، این کار را انجام نمی‌دهد. هر چه کمتر فکر کند، بهتر به او اعتماد می کند. در این ویدیوهای او  بشنوید که گیتارش را فوق العاده می نوازد و سریع ترین گیتاریست جهان است

 

4. استیو وای

اکثر گیتاریست های ماهر از نظر فنی

به عنوان یک هنرمند راک، استیو وای تاکنون بیش از 15 میلیون آلبوم در سراسر جهان فروخته است. او تهیه کننده اکثر این آلبوم ها بوده است. استیو که یک گیتاریست فوق سریع و فوق دقیق است، به خاطر گوش دقیق، صدای بی‌نقص و پایه‌های عمیق و گرد در تئوری موسیقی مشهور است.

او یک هنرمند موزیکال ماهر است که در طول فعالیت موسیقی خود برنده سه جایزه گرمی و نامزد 9 جایزه گرمی دیگر شده است. زمانی به عنوان سریع ترین گیتاریست جهان راک انتخاب شد و جلد مجله Guitar Player را برگزید. آیا برخی از ریف های گیتار معروف او را در “Lotus Fleet” و “For the Love of God” شنیده اید؟

5. جیمی پیج

به قول خود جیمی پیج، ریف گیتار هیپنوتیزم کننده است. به همین دلیل است که وقتی بازی او را می بینید؛ انگار روحیه‌ای او را فرا گرفته است – همانطور که به نظر می‌رسد با گیتاریست‌های فوق‌العاده معروف دیگری که روی صحنه می‌بینید اتفاق می‌افتد.

جیمی اعتراف می‌کند که یکی از ترفندهایی که از آن استفاده می‌کند، هماهنگ کردن نخل رشته ششم برای بی‌صدا کردن بین نت‌های دیگر است. ترفند دیگری که او را به یک گیتاریست استثنایی تبدیل کرد، انتخاب متناوب است. او این کار را برای سه ضرب اول انجام می دهد و سپس برای ضربات باقی مانده از داون استروک استفاده می کند.

6.جو ساتریانی

جوزف ساتریانی از تبار آمریکایی و ایتالیایی در 15 ژوئیه 1956 نور روز را دید. یک گیتاریست عالی، جو همچنین می تواند آلات موسیقی دیگری مانند:

صفحه کلید،

ساز چنگ،

بانجو، و

هارمونیکا

بهترین سازی که جو می تواند بنوازد و در آن به طرز باشکوهی برتری دارد، گیتار الکتریک است. بی دلیل نیست که او را یکی از سریع ترین گیتاریست جهان می دانند. گواه این موضوع، نامزدی 14 جایزه گرمی اوست.

این موفقیت او را به دومین نفر در تاریخ گرمی تبدیل کرد که بیشترین نامزدی را دریافت کرد. جو به عنوان یک هنرمند ضبط، 10 میلیون آلبوم در سراسر جهان فروخته است. باید او را در «موج سواری با بیگانه»، «پرواز در رویای آبی» و «آهنگ تابستانی» گیتار بشنوید.

7. جف بک

جف بک یکی از حرفه ای ترین گیتاریست دنیا است. او در 50 سال گذشته طرفداران خود را شگفت زده کرده است. برخی از مردم می گویند که جف گیتار الکتریک استاندارد را به مرزهای خود رسانده است. سبک نوازندگی گیتار او منحصر به فرد است و اغلب فراتر از انتظار طرفدارانش است.

جف اکنون 77 سال دارد و در 4 ژوئن 1944 به دنیا آمده است، اما هنوز هم به قول خودشان با گیتار خود راک و رولین است. او با هنرمندان مشهور دیگری از جمله راد استوارت، ران وود از رولینگ استونز و جورج مارتین (تنظیم کننده موسیقی بیتلز) همکاری کرد.

جف رویکردی غیر متعارف به سبک انگشتی دارد. او هر دیاد را کوتاه می کند و سپس نت های زیر را با نیرویی معقول برمی دارد. به نحوه توصیف اریک کلاپتون که چگونه جف گیتار خود را می نوازد در این ویدیو گوش دهید:

8. اریک کلاپتون

اگر صحبت از اریک کلاپتون شد، لیستی از سریع ترین گیتاریست جهان اگر نام او در آن نباشد کامل نخواهد شد. در واقع، اریک یکی از مشهورترین گیتاریست های امروزی است که حتی مانند سایر گیتاریست های معروف و بازاری خود را تحت الشعاع قرار داده است.

اریک برای گیتاریست‌های دیگر بسیار تأثیرگذار بوده است، زیرا او پاپ روان‌گردان به سبک بلوز را تفسیر و خلق می‌کند. سه بار حضور او در راک و تالار مشاهیر بیش از حد کافی دلیل تعلق او به این گروه انحصاری بزرگترین گیتاریست تمام دوران است.

اریک در طول سال ها تمایزات دیگری را جمع آوری کرده است: شماره 4 در 50 گیتاریست برتر تمام دوران توسط گیتارهای گیبسون و شماره 4 در 100 گیتاریست برتر تمام دوران توسط مجله رولینگ استون. در واقع، شما تکنوازی روح انگیز گیتار او را در «امشب شگفت انگیز» می شناسید، اینطور نیست؟

9. کارلوس سانتانا

ماهرترین گیتاریست راک

کارلوس سانتانا هنوز در مدار موسیقی فعال است. او و گروهش در حال حاضر در حال برگزاری تور و اجرا در دو کشور هستند. مجموع کنسرت‌هایی که در ردیف دارند 60 کنسرت است.

کارلوس در سالسا، راک و فیوژن جاز تخصص دارد. او تکنوازی های گیتار ملودیک و ملودیک خود را بر پایه بلوز ساخته و توسعه داده است. کارلوس همچنین سبک های لاتین و آفریقایی موسیقی را همراه با چندین ساز کوبه ای اجرا می کند.

چه کسی نام آهنگ فرار او “زن جادوی سیاه” را نشنیده است؟ این ویدیو به شما نشان می دهد که کارلوس دارای مهمات بسیار بیشتری در زرادخانه لیس گیتار خود است:

10. استیوی ری وان

چرا Stevie Ray Vaughan در لیست من گنجانده شده است؟ خوب، به این دلیل ساده است که او شش جایزه گرمی را برای انجام کاری که به بهترین شکل انجام می دهد – یک گیتاریست خوب – جمع آوری کرده است. این پایان کار نیست. استیوی همچنین در کار موسیقی خود نامزد 12 جایزه گرمی شد.

او حتی با آلبوم «سیل تگزاس» که در سال 1983 منتشر کرد، یک رکورد دو پلاتین داشت. اما میراث او زنده است. از معروف ترین آثار او می توان به «زندگی بدون تو»، «تغییرش کن» و «کراس فایر» اشاره کرد.او را چندین بار شایسته سریع ترین گیتاریست جهان دانستند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *