آگوست 18, 2022
سرانه مصرف میوه ایرانیان چقدر است؟

سرانه مصرف میوه ایرانیان چقدر است؟

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، افزایش قیمت محصولات کشاورزی در سال گذشته و تداوم این روند در سال جاری سبب شده است هر از گاهی محصولی کشاورزی به خبر روز در کشور تبدیل شود. پیاز، سیب‌زمینی، گوجه فرنگی و … یک به یک خبر روز رسانه ها می شوند. برای اطلاع از وضعیت این بازار اسدالله کارگر، رییس اتحادیه فروشندگان میوه سبزی تهران در کافه خبر میهمان خبرانلاین بود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرآنلاین مبنی بر اینکه، درست است که سال ۱۳۹۸ در حالی آغاز شد که تورم، سبد هزینه خانوارها را دستخوش تغییرات جدی کرده بود، تحریم آجیل و کاهش فروش شیرینی در قنادی ها در نوروز، وضعیت صنف شما را دستخوش تغییر کرده است، گفت:” بله کاملا، چرا که کسی حرف از تحریم میوه نزد. در ضمن وقتی آجیل روی میز نیست، مجبورید حتما میوه مقابل مهمان بگذارید و در نتیجه وضعیت صنف ما وضعیت بسیار مناسب‌تری نسبت به سایر اصناف بوده است.”

وی در ادامه در خصوص گرانی میوه و سبزیجات افزود:” گرانی میوه و سبزیجات تقصیر ما نیست، اگر شرایط را از تولید تا مصرف کننده نهایی بررسی کنیم، متوجه می شوید ما و همکارانمان نقشی در این گرانی نداریم.”

کارگر در ادامه در خصوص سرانه مصرف میوه ایرانیان افزود:” سرانه مصرف میوه هر ایرانی سالانه برابر با ۱۲۰کیلوگرم است که به عبارت بهتر هر ایرانی ماهانه ۱۰کیلو میوه مصرف می‌کند که رقم مناسبی است.”

متن کامل این گفت و گو را اینجا بخوانید.

۲۲۳۲۲۷

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.