آگوست 10, 2022
روحانی: ایران آمادگی دارد برای ثبات عراق و منطقه تلاش کند /ارتقا روابط تجاری بین دو کشور به ۲۰ میلیارد دلار

روحانی: ایران آمادگی دارد برای ثبات عراق و منطقه تلاش کند /ارتقا روابط تجاری بین دو کشور به ۲۰ میلیارد دلار

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور، امروز در نشست خبری مشترک با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در تهران با بیان این مطلب که در طول چند ماه که آقای الکاظمی ریاست دولت عراق را بر عهده گرفتند شاهد یک حرکت خوب در روابط تجاری بین دو کشور بودیم و در این زمینه گفت‌وگو کردیم، اظهار داشت: در بحث‌های امروز راجع به شرایط بهداشتی منطقه و ویروس کرونا گفت‌وگو کردیم و جمهوری اسلامی ایران این وعده را به دولت و ملت عراق می‌دهد که با همه توان و امکان خودش از نظر همه اقلام بهداشتی و دارویی در کنار ملت عراق باشد.

وی افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران امکان لازم برای نیازمندی‌های ملت عراق در زمینه‌های بهداشتی و دارویی و آمادگی برای تبادل نظر و مشورت بین مسئولین بهداشتی دو کشور را دارد.

رئیس‌جمهور همچنین از تصمیم دو دولت برای ارتقا روابط تجاری دو کشور به ۲۰ میلیارد دلار خبر داد.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از تسنیم بخوانید؛

*{ با اشاره به کمک‌های مشاورتی ایران به عراق در مبارزه با داعش در عراق}: ما باهم روبروی داعش ایستادیم و همچنان آمادگی داریم در کنار ملت عراق برای ثبات کشور عراق و منطقه تلاش کنیم.  لازم می‌دانم از دو قهرمان مبارزه با تروریست یعنی شهید سردار سلیمانی و شهید ابومهندس به بزرگی یاد کنیم که جز سردارانی بودند که در طول سالیان گذشته برای امنیت عراق تلاش کردند.

این خبر تکمیل می شود.

۲۷۲۱۵

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.