ژوئن 25, 2021
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان: میان صادرکنندگان واقعی و دلالان پسته باید تمایز قایل شد

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان: میان صادرکنندگان واقعی و دلالان پسته باید تمایز قایل شد

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : شهباز حسن‌پور در تشریح نشست رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با زادبوم معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران که با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی استان کرمان و جمعی از صادر کنندگان همراه بود اظهار داشت: در این نشست موانع  و مشکلات صادرکنندگان پسته بررسی و راهکارهای مناسب ارائه شد.

وی با بیان اینکه در این نشست بر حمایت دولت و مجلس از تولیدکنندگان و صادرکنندگان پسته تاکید شد افزود: در این شرایط تورمی قیمت واقعی پسته با توجه به قیمت‌های سموم، کود و مشکل نبود آب بالای ۲۰۰ هزار تومان است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به اینکه عده‌ای دلال با جوسازی کاذب به‌دنبال تصاحب پسته مردم به قیمت ارزان هستند گفت: تاکید ما بر این است که تولیدکنندگان پسته خود را به دلالان نفروشند.

وی با بیان اینکه مشکلات تعهد ارزی صادرکنندگان یکی از موانع تجارت این کالای ارزآور است ادامه داد: در روزهای آینده در جلسات ویژه با وزیر جهاد کشاورزی، رئیس و مسئولان بانک مرکزی، کمیسیون اقتصادی و صادرکنندگان و با حضور استاندار کرمان برگزار شده و این مسائل و مشکلات مورد رسیدگی جدی قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم شهرستان‌های سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عزم جدی دولت بر حمایت از صادرکنندگان پسته است ضمن اینکه باید میان صادرکنندگان واقعی و دلالان تمایز قایل شد.

وی تصریح کرد: حمایت دولت از تولیدکنندگان پسته در پرداخت تسهیلات لازم و به موقع به آنها، مدیریت بازار و سایر ملزومات از جمله پیگیری‌های مشترک مجمع نمایندگان استان کرمان و نماینده عالی دولت در استان است.

48

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *