دسامبر 10, 2022
دو کودک بوشهری به خاطر نبود اسکله در ساحل غرق شدند

دو کودک بوشهری به خاطر نبود اسکله در ساحل غرق شدند

[ad_1]

غلامرضا درویشی در بخش دلوار شهرستان تنگستان اظهار داشت: متأسفانه دو کودک از اهالی خورشهاب در ساحل این روستا غرق شده و جان باختند.

دهیار روستای خور شهاب تنگستان افزود: دو کودک که به همراه پدر خود به ساحل رفته بودند، در حال شنا در جایگاه شستشو لنج های این بندر بودند که به دلیل وجود چاله ساحلی، به دور از چشم پدر وارد این گودی شدند و جان خود را از دست دادند.

وی در خصوص علت حادثه گفت: در محل شستشوی لنج ها و شناورهای صیادی حفره بزرگی ایجاد می‌شود که در حالت عادی این چاله‌ها با خاک ساحل پوشانده می‌شود اما به دلیل جزر و مد دریا این خاک‌ها جابه‌جا می‌شوند و حفره نمایان می‌شود. به همین خاطر گاهی افرادی که برای شنا به این مناطق می‌آیند، در این چاله‌ها غرق می‌شوند.

سید نفیسه ابطحی نیز دراین‌رابطه گفت: برخی از شناورهای صیادی مقررات مربوط به محل پهلوگیری را رعایت نمی‌کنند و در محل شنای مردم روستا به شستشوی لنج یا قایق خود مشغول می‌شوند که همین کار باعث ایجاد چاله‌هایی در محل شنای مردم می‌شود و سالیانه افراد زیادی در این چاله‌ها غرق شده و با کمک اهالی از مرگ حتمی نجات پیدا می‌کنند.

رئیس شورای بندر رستمی افزود: بارها برای رعایت ضوابط جانمایی محل شستشوی شناورها با بخشدار دلوار مکاتبه کرده‌ایم. وی هم پیگیر موضوع بوده‌اند اما تاکنون از متولیان امر که باید نسبت به جانمایی حریم شناورها اقدام کنند، پیگیری چشمگیری شاهد نبوده‌ایم تا این‌گونه شاهد غرق شدن عزیزانمان باشیم.

47231

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *