دسامبر 7, 2022

در ساختار فیزیکی MLC

یک سرور 2U دو واحد رک را اشغال میکند، بنابراین اندازه آن دو برابر یک سرور 1U است. به این ترتیب آنها میتوانند به اندازه نیاز سازمان، فضای ذخیرهسازی را فراهم کنند، بدون اینکه فضای زیادی در رک سرور اشغال کنند. از برخی جهات این واقعیت میتواند کمی گمراه کننده باشد زیرا این بدان معنی است که اگر به فضای ذخیرهسازی زیادی نیاز دارید، باید یک سرور بزرگ خریداری کنید. نکته دوم این است که ظرفیت ذخیرهسازی تنها دلیل اتصال یک سرور به حافظه خارجی نیست.

ایده اصلی این است که دادههایی که به طور مکرر به آنها دسترسی مییابند ،در قسمت SSD درایو ذخیره میشوند تا بتوان آنها را به سرعت بازیابی کرد. هارد SATA :هارد SATA در اوایل سال 2003 وارد بازار شد و با قابلیت هایی که عرضه کرد , تعویض هارد خراب سرور نسل قبلی خود یعنی هاردهای IDE ,که PATA نامیده میشدند را به حاشیه برد. هارد سرور که ما اینجا از آن نام می بریم، این قابلیت را دارد تا بصورت 24 ساعته و پیوسته عملیات خواندن و نوشتن اطلاعات را انجام داده و کارایی خود را بیشتر از نوع معمولی، حفظ کند.

SSD های با کارایی تجاری (با فناوری SLC یا MLC) با رابط SAS، کاربری بهتری برای ورودی/خروجی دارد. انتخاب شما به مواردی مهمی چون نوع عملیات مورد نظر و سبک و سنگینی آن بستگی دارد. این دیسکها غالباً در سرورهای مورد نظر برای شرکتهای متوسط استفاده میشوند: سیستمهای حسابداری، سامانههای مدیریت محتوا و انبارهای شرکتی. به همین ترتیب، میتوان فایلی را از نظر تئوری 90٪ سریعتر روی سرور با آرایه دیسک خواند.

اگر تصمیم به خرید درایوهای برند غیر امریکایی دارید، ابتدا باید از فروشنده بپرسید که چه کسی خدمات پس از فروش آنها را تأمین میکند؟ بنابراین، وقتی کاربران در حال انتقال دادهها هستند، میتواند امنیت دادهها را تا حد زیادی بهبود بخشد. البته از نسل جدید حافظه های ذخیره سازی مانند NVMe نمی توان گذشت که البته قیمت بسیار بالاتری دارند اما در عین حال بهره وری و سرعت را دو چندان میکنند. چینش هارد ها و اینکه چه میزان ظرفیت ذخیره سازی برای کسب و کار شما مناسب است، می تواند توسط کارشناسی خودتان یا از طریق مشاوره با رسام سرور انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *