آگوست 17, 2022
در این شهر تعداد کتاب‌ها بیشتر از آدم‌ها است / عکس

در این شهر تعداد کتاب‌ها بیشتر از آدم‌ها است / عکس

[ad_1]

مندال شهری در نروژ که تعداد کتاب‌ها در آن بیشتر از تعداد ساکنان است. در این شهر کتاب‌ها در همه جا شما را احاطه کرده اند؛ در ایستگاه اتوبوس، در سوپر مارکت، دفتر پست، اصطبل‌های متروکه و حتی اسکله قدیمی قایق ها، به عبارتی دیگر در این شهر همیشه ردیفی از چند جلد کتاب در انتظار شما است.

تعداد کتاب‌های موجود در مندال دست کم ۱۵۰ هزار جلد است، در حالی‌که تعداد ساکنان آن ۲۸۰ نفر است. این تعداد از کتاب سبب شده تا مندال را شهر کتاب نروژ بنامند.

قفسه‌های کتاب در کافه ها، نمایشگاه‌های هنری و حتی مغازه یِ فروش هدایایِ یادگاری پیدا می‌شوند، حتی اسطبل‌هایی که به کتابخانه تبدیل شده اند نیز در این شهر به چشم می‌خورند.

بومی‌ها بر این باورند در عصری که فناوری بر همه چیز سلطه یافته باید کتاب ها، کتابخانه‌ها و فرهنگ کتابخوانی را حفظ کنیم.

شهر کتابخانه‌ای نروژ از سال ۱۹۹۵ اقدام به ذخیره کتاب در قفسه‌ها کرده است. از آن زمان به بعد مفتخر به رشد و افزایش تعداد کتابهاست و کتاب‌های آن زیاد شده و هر ساله این طرح در معرض رشد و تغییر قرار دارد، به طوریکه همیشه مساحت چهار کیلومتری از قفسه‌ها با کتاب‌های مختلف و متنوع برای ورق زدن، خرید و یا حتی عکس گرفتن برای ترویج این فرهنگ پر شده است.

مندال بهشت علاقه‌مندان به کتاب است و آن‌ها می‌توانند در هر نقطه‌ای، مکانی آرامش بخش برای خواندن کتاب پیدا کنند. گفتنی است کتابخانه‌ها در هوای آزاد از نیمه‌های ماه مِه تا ماه ژوئن برپا می‌شوند.

۲۴۱۲۴۱

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.