دسامبر 7, 2022

خرید نهال گردو

دسته بندی شاخص های اقتصادی قرار دهید. بهترین ویژگی گردو پکان آمریکایی این است که حدود ۹۸ درصد از میوه آن را مغز تشکیل داده و بهترین صرفه اقتصادی را برای باغدار دارد. در مقابل، خاک دامنه کوه به ویژه در ارتفاعات کمتر برای باغ گردو مناسب تر است. با باردهی بالا و قیمت رقابتی در خدمت شماست. نهال گردو درخت پکان امریکایی زودبازده ظرفیت باردهی بسیار بالا و حداقل تا ۶۰ درصد بیش از ارقام نهال گردو دیگر است. به عبارت دیگر یکی از نکات مهمی که باید بدانید، میزان تحمل سرما و یا گرماست؛ چرا که درخت گردو در فصل تابستان به گرمای بیش از حد و در فصل زمستان به سرمای بیش از حد حساس است.

نهال گردو مناسب مازندران نهال گردو وینا مقاوم به سرمای بهاره میوه های آن جانبی و بسیار زودرس است و با تنه نیمه بلند و نیمه گسترده ای که دارد حتی به شکل پرچین نیز می توان آن را در باغ کاشت. نهال درخت گردو پکان امریکایی زودبازده میوه های آن جانبی و بسیار زودرس است و با تنه نیمه بلند و نیمه گسترده ای که دارد حتی به شکل پرچین نیز می توان آن را در باغ کاشت. نهال گردو پکان امریکایی زودبازده میوه آن مستطیل و با اندازه مطلوب است، اما اتصال لپه ها ضعیف و در نتیجه خشک کردن آسان است.

نهال گردو واریته ویژه
همچنین آنها سایر ویتامین ها مانند B، D، و نیز کلسیم، فسفر، منیزیم، روی و پتاسیم را دارا هستند. معمولا از میوه این نوع درخت در صنایع کیک سازی و شیرینی و نیز تولید نان استفاده می شود. برای آماده سازی چاله های کشت در پائیز ابتدا چاله هایی به ابعاد ۱/۲ × ۱/۲ متر آماده کرده سپس براساس نتایج تجزیه خاک کود دامی و شیمیایی کافی با خاک مخلوط نموده و بلافاصله چاله ها را پر کرده و تا اوایل بهار به حال خود رها کرده تا نشست کند. اما به دلیل کیفیت بسیار خوب آن و نیز عمر طولانی در حال حاضر در اکثر کشورها کشت می شود. زمین های دارای خاک های آهکی و خنک در رشد مطلوب نهال گردو تویسرکان تاثیر گذار است. نهال گردو درخت پکان امریکایی بسیار ضعیف و لخت ماندن قسمت های پایینی درخت با توجه به قدرت آن دارای اهمیت است. نهال گردوی پکان امریکایی به میزان آبیاری کمی نیاز دارد.

نهال گردو چندلر در شیراز در فصل سرد سال نیازی به آبیاری این نهالها نیست. برای آشنایی بیشتر با نهال گردو پکان سعی می کنیم در این مطلب به دو بخش اصلی یعنی؛ مهمترین خصوصیات نهال پکان آمریکایی، و در بخش دوم به نحوه رسیدگی و عمل آوری آن اشاره کنیم تا بهره لازم را از این مطلب ببرید. بهترین راه برای آگاهی از قیمت چنین نهالی، مشاور و گرفتن استعلام از نهالستان و یا نمایندگی های معتبر جهاد کشاورزی در سراسر کشور است. به طور تقریبی در هر هکتار از باغ، بسته به فاصله ی کاشت بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ گردو کاشته میشود. بهترین الگوی کاشت نهال گردو: به طور کلی از الگوهای کاشت مربعی و مستطیلی برای کاشت درختان گردو استفاده میشود.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد نهال گردو خوشه ای لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *