دسامبر 6, 2022

خرید موتور Mi16 – فروشگاه اینترنتی ایران کارز

بله البته اگر بنا بود سایپا روی پراید فرمان اسپرت، رینگ ممتاز، لاستیک مرغوب، سیستم صوتی با تفکیک خوب صدا و چرم داخل و سان روف و امثال آن اضافه کند، این خودرو حداقل باید 17 میلیون تومان فروخته شود. زیرا در حال حاضر در دنیا به آپشنهای خودرو توجه ویژهای میشود، ولی ما در محدوده قیمتی 9 میلیون تومان فقط سه انتخاب برای خودرو داریم. در کل باید گفت که برای لوازم رفاهی ایمنی و آپشن هیچ محدودیت و قانونی نبوده و نظارتی هم صورت نمیگیرد. او در ادامه با اشاره به اینکه در دنیا یک پلت فرم با چند نیرومحرکه عرضه میشود، اظهار کرد: در حال حاضر پراید دارای چهار موتور B5، B6، B8 و BP است که برای این خودرو طراحی شده و با آنها عرضه میشود، ولی در زمینه استفاده از آنها در ایران محدودیت وجود دارد. با این حال باید به این دو گونه مدل محدود و خاص T16 را نیز اضافه کنید.این گونه که برای دریافت مجوز شرکت در مسابقات رالی در تیراژ 1061 دستگاه تولید شد، از پیشرانه توربو 2 لیتری نمونه Mi16 به قدرت 200 اسب بخار بهره میجست و علاوه بر این مجهز به سیستم انتقال قدرت به هر چهار چرخ بود که بعدها به نمونه Mi16x4 نیز به ارث رسید.

درگ موتور Mi16
وی در ادامه لوازم جانبی صنعت آپشن را مورد اشاره قرار داد و با عنوان این که در حال حاضر استفاده از فرمان خلبانی ممنوع است و این نوع فرمان در مواقع اضطراری خطرناک است، تصریح کرد: فرمانهای اسپرت خوبی با چسبندگی خوب و وزن سبک وجود دارد که 200 تا 400 هزار تومان قیمت دارد و با 8 پیچ با محل مورد نظر خود اتصال مییابد که تمام این ویژگیها به معنی ایمنی بیشتر است، ولی جلوی نصب آن گرفته میشود، با این تصور که کمپانی سازنده خودرو چون بر روی محصولش نصب نکرده غیر استاندارد است. او با بیان اینکه در دنیا کمپانیهای شناخته شده بسیاری به تیونینگ اتومبیلهای سوپر اسپرت و مطرح میپردازند، گفت: در ایران تنها 4 درصد خودروها سفارشی هستند و این در حالی است که نمیتوان دم از صادرات زد و خودرو سفارشی نداشت. او خاطرنشان کرد: شاید جوانان علت بسیاری از تصادفات باشند، اما آپشن و لوازم جانبی نمیتوانند مقصر باشند، زیرا به عنوان مثال یکی از دلایلی که پلیس بزرگراه از زانتیا استفاده میکند، بدون شک امکان استفاده از سیستم تغییر ارتفاع خودروست.

شتاب موتور Mi16 متاسفانه با اینکه هیچ قانون مشخصی وجود ندارد، اما برخوردهای بیضابطه و سلیقهای بسیاری نیز در این زمینه صورت میگیرد. این فعال صنعتی در پاسخ به این که با توجه به تفاسیر یاد شده آیا نظارتی روی کار فعالان تیونینگ کار از سوی موسسه استاندارد با توجه به حساسیت کاری آنها صورت میگیرد؟ به عنوان مثال کسی که از موتور B5 با حجم موتور 1500 سیسی استفاده کند، مجرم شناخته میشود. تغییراتی نیز که برای تقویت قوای محرکه انجام میشود، عبارتند از اضافه کردن میل سوپاپ، تغییر سایز ورودی و خروجی سوپاپ، تغییر در برنامه ECU و تغییر در حجم موتور و امثال آن. کلهر افزود: در بحث تیونینگ اگر خودرویی با تغییراتی بسیار در شکل خاص به حدی تغییر یابد که نام و مارک خودرو قابل شناسایی نباشد، این کار جرم محسوب میشود و به نظر من پلیس باید در اینجا وارد عمل شود؛ نه اینکه تنها به دلیل تغییرات در شکل ظاهر همانند تغییر شکل جلو پنجره یا اضافه شدن یک فلاپ، از حرکت آن ممانعت به عمل آورد.

جهتگیریها نیز به سمتی است که انگار قرار است خودروها با انجام تغییراتی غیر ایمن شوند؛ این در حالی است که تیونینگ یعنی ارتقای فنی، رفاهی و ایمنی. آره پسر! چه کسی آنها را حفاری نمی کند ، درست است؟ بیایید ببینیم که آیا قیمت آن ممکن است فقط برخی از فرانسوی ها را عملی کند. حدس من این است که شما با آنها خوب هستید. وی با اشاره به اینکه اقلیم تهران برای خودروهای کروکی مناسب است، افزود: در کشور و در صنعت آپشن (افزودن امکانات جانبی) فقط ایران خودرو و تا حدودی گروه بهمن و آن هم به صورت محدود دست به فعالیتهایی زدهاند، ولی متاسفانه سایپا عملکردی در این زمینه نداشته و این در حالی است که چنین نیازی برای خودروهای آپشن در کشور به شدت وجود دارد. اتومبیلی که روزی به عنوان خودروی سال اروپا مطرح بود به اتومبیلی با کیفیت پایین تبدیل شد. این خودرو که در سال 1982 معرفی شد و تا سال 1994 در خط تولید ماند، پایه و اساس پلتفرم 405 را بنا نهاد.با این حال پیشرانهها و ظاهر و متعلقات فنی BX دارای تفاوتهای قابل توجهی با 405 بود و به طور کلی BX خودرویی چابکتر و سبکوزنتر از 405 محسوب قدرت موتور mi16 میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *