دسامبر 7, 2022

خانه هوشمند چیست؟

خانه های هوشمند را می توان خانه هایی نامید که با فراهم کردن امکاناتی جدید، زندگی را برای افراد ساده تر از پیش می کنند و به همین دلیل امروزه متقاضیان بسیاری برای آن ها یافت می شود. صرفه جویی در هزینه ها: از مهم ترین مزایای این سیستم ها می توان به صرفه جویی در هزینه ها اشاره کرد. در بالا به برخی از مزایای خانه هوشمند اشاره کردیم. اگر شما نیز به استفاده از این فناوری ها علاقه دارید، می توانید از آن ها در ساخت و تجهیز ساختمان خود استفاده کرده و از مزایای بسیار آن بهره مند شوید. در حمام های معمولی میزان هدررفت آب هنگام سرد و گرم کردن آن بسیار زیاد است و زمانی که صرف اینکار می شود نیز نسبتاً قابل توجه می باشد اما در حمام های هوشمند تنظیم خودکار آب نه تنها سرعت تامین آب گرم یا سرد را سریع تر می کند بلکه به میزان چشمگیری مصرف آب به حداقل می رسد.

هانسون و فورمن بر این باورند که در آینده سیستمی در جهت سازگاری سیستم خانه های هوشمند و ایجاد استانداردهای روشن برای هماهنگی تمام فن آوری های مرتبط با خانه های هوشمند به وجود می اید که در تلاش است تا بدنه محصولات متفاوت با دیگر محصولات را برای برقراری ارتباط یکپارچه با یکدیگر فراهم کند. ما همچنین پتانسیل این را داریم که دسترسی متمرکز به تمام محتوای دیجیتالی نیمی ها پیدا کنیم که بتوانیم دستورات را از طرف شما با تأیید هویت دریافت کنیم. این کتابخانه شامل تمام توابع Wi-fi.xxxx استفاده شده در کد می باشد. اکنون به جای استفاده از تنظیم دستی دمای خانه با استفاده از تجهیزات قدیمی، می توان با چند لمس یا کلیک از راه دور دمای اتاق را قبل از رسیدن تنظیم کرده یا روشنایی آن را تنظیم کرد. تجهیزات و دستگاه های این سیستم ها معمولا خارجی بوده و دارای منو های و رابط کاربری انگلیسی زبان است که کار با آن ها برای افراد مسن یا کسانی که با زبان های خارجی چندان آشنایی ندارند کمی دشوار است. مثلا اگر کاربر کلمه سلام را به زبان انگلیسی بیان کند و پس از آن، از دستیار گوگل بخواهد مشابه این واژه در زبان سوئدی را بیان کند، مترجم گوگل فورا این درخواست را انجام میدهد.

خانه هوشمند با اینترنت اشیا یک سیستم بسیار پیشرفته است که کمترین میزان اختلال را در بین سیستم های مشابه دارا می باشد. اغلب با یکدیگر کار میکنند و مصرف دادهها را بین خود تقسیم میکنند و عملکرد این دستگاهها کاملا بر اساس تنظیمات صاحبان خانه خواهد بود. فورمن در ادامه گفت: ما میخواهیم دوباره تجربه شیرین اختراع سیستم های هوشمند نامریی خانگی را تجربه کنیم و مشکلی مانند حواس پرتی را که در دستگاههای سنتی مانند تلفن همراه وجود داشت با استفاده از این سیستم از بین ببریم همچنین جریان های ورودی جدید قادر به جمع آوری اطلاعات متنی و به اشتراک گذاری انان است. فورمن در ادامه صحبتهایش گفت: “ما ایده های ما درباره ی نیمی ها داریم که به عنوان یک قطعه جدایی ناپذیر در خانه های هوشمند این اجازه را می دهد که علاوه بر افزایش امنیت و احراز هویت بدون ردیابی و درز اطلاعات ، اطلاعات را به صورت موثر به مشتریان ارایه دهد. در حالی که با استفاده از سیستمهای هشدار دهنده سعی میکنیم از خانه محافظت کنیم، خانه هوشمند میتواند امنیت را ارتقا دهد.

ما برنده اون مسابقه را که با دستگاه نیمی که از ان ایده ها بهره میبرد را انتخاب کردیم. در ادامه فورمن با لحنی بازیگوشانه از پدیده دیگری سخن به میان اورد که قبل از خروج شما از حمام به طور خودکار خاموش میگرددو با استفاده از سنسورهای حساسی که مرتبط به میکرو چراغهایی هستند که به نزدیکی حساسترند تا حرکت.همان طور که مشاهده میفرمایید دستگاههایی که در سمت راست قرار گرفته اند تنظیمات شخصی انها از طریق فناوری های خودکار صورت میگیرد مانند نیمی ها , هوشمند سازی وسایل خانه که یک دستگاهی است که با بستن ان به مچ افراد میتواند هویت انها را از طریق ضربان قلب به صورت مجزا تشخیص دهد. شاید در ابتدا بسیاری از اوقات تلف شده که صرف انجام کارهای تکراری و روزمره زندگی، مانند خاموش و روشن کردن چراغها یا کنار زدن و کشیدن پردهها، میشود به چشم نیاید. شما میتوانید برای این روشناییها تایمر تنظیم کنید تا به صورت اتوماتیک در یک زمان خاص خاموش و روشن شوند، حتی زمانی که در خانه حضور ندارید و به این ترتیب برای افراد دیگر اینطور به نظر خواهد رسید که افرادی در خانه حضور دارند. وقتی که این حالت در خانه فعال شود، با ورود افراد به درون اتاق ها، چراغها روشن شده و با خروج از اتاق، چراغ ها پس از چند دقیقه تأخیر زمانی، خاموش می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *