سپتامبر 25, 2022

حقایقی در مورد کرم ضدآفتاب/ نکات مهم هنگام خرید کرم ضد آفتاب

به عنوان مثال اگر حدود ۱۰ دقیقه طول میکشد شما بدون کرم ضد افتاب دچار سوختگی پوست شوید و حدود ۱۵۰ دقیقه طول میکشد تا علاوه بر استفاده از کرم ضد آفتاب دچار آفتاب سوختگی شوید معیار حفاظتی کرم مورد نظر کرم ضد آفتاب گینو شما ۱۵ میباشد. علاوه بر این، موارد حائز اهمیت دیگری نیز وجود دارد که در هنگام خرید ضد آفتاب باید به آن توجه کنید.

با توجه به پیشرفتهای به دست آمده در عرصه فناوری انتخاب یک ضد آفتاب مناسب که دارای عیار فاز تی بالا میباشد بسیار راحت است. کرم ضد آفتاب با عیار حفاظتی ۵۰ یا بالاتر محافظت بیشتری از پوست به عمل میآورد زیرا اکثر افراد فراموش میکنند مجدداً از کرم خود استفاده نمایند به همین دلیل تولیدکنندگان تصمیم گرفته اند با بالا بردن عیار حفاظتی کرمهای ضد آفتاب از مشتریان خود محافظت کنند. بنابراین آنچه از میزان SPF مهمتر است میزان کافی استفاده از ضد آفتاب است که ۲ میلی گرم بر سانتی متر مربع سطح پوست است. انتخاب کرم ضد آفتاب به میزان حساسیت پوست به سوختگی و محصولات آرایشی، خشکی و چربی پوست، آفتاب سوختگی پوست، سابقه ابتلا به سرطان پوست و به طور کلی شرایط عمومی بیمار بستگی دارد.

این اشعهها با تخریب سلولهای پوستی، باعث ابتلا به پیری زودرس پوست، آفتابسوختگی و در موارد شدیدتر هم سرطان پوست، میشوند. در حقیقت اکثر افراد حدود یک سوم از کرمی که برای تست استفاده کرده اند را در استفاده روزمره روی پوست خود میمالند. این افراد نمیتوانند کرم ضد آفتاب را روی همه نقاط پوست خود قرار دهند. هنگام خرید کرم ضد آفتاب دنبال کلمههای Broad Spectrum (طیف وسیع) روی بستهبندی یا بدنهی ضد آفتاب بگردید. اگر پوست شما چرب است و یا به راحتی جوش میزند باید از کرم ضد آفتابی که سبک میباشد استفاده کنید مانند انواع لوسیون، اسپری یا ژل که بر پایه الکل قرار دارند.

با اتمام روز ، نیمی از صورت 55 درصد شرکت کننده ها که کرم با فاکتور 50 درصد داشت بیشتر از نیمی که کرم با فاکتور 100 درصد داشت دچار آفتاب سوختگی شد. پرتوهای فرابنفش خورشید با طول موج بلند میتوانند به درون نقاط عمیق بدن نفوذ کنند اما قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت طولانی ریسک بروز سوختگی، پیر شدن پیش از موعد پوست و سرطان پوست را افزایش خواهد داد. دکتر فرانگ گفت شما دقیقا نمی دانید وقتی کرم ها منقضی می شوند سطح فاکتور حفاظتی آن ها چه قدر است پس فقط خودتان را در خطری می اندازید که نباید بیندازید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.