اکتبر 6, 2022
جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در این روزهای انتخاباتی با چه شگردهایی تبلیغ می‌کنند؟

جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در این روزهای انتخاباتی با چه شگردهایی تبلیغ می‌کنند؟

[ad_1]

 دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا که با شروع همه‌گیری کرونا وضعیت خود را در این رقابت‌ها بسیار شکننده می‌بیند، بیش از رقیب خود جو بایدن برای بقای خود تلاش دارد.

شبکه‌های مجازی همچون فیس بوک، اینستاگرام، توئیتر و پارلر بیشترین فضاهایی است که در ورای اظهارات ۲ نامزد اصلی جمهوریخواهان و دموکرات‌ها، رقابت و تخریب متقابل بین طرفداران آنها هم به شدت جریان دارد.

ترامپ که در رقابت انتخاباتی ۲۰۱۶ هم در به در کردن رقبای جمهوریخواه و هم علیه نامزد دموکرات یعنی هیلاری کلینتون مهارت خوبی در تحقیر و اهانت به دست آورد، این بار هم از این تاکتیک علیه جو بایدن و کامالا هریس استفاده می‌کند.

یکی از این اقدامات، انتشار فیلم‌های تقطیع شده از اظهارات رقبای دموکرات و پیوست کردن تصاویری از به آتش کشیده شدن ساختمان‌ها، حمله به پلیس یا ماشین پلیس توسط معترضان و قرار دادن صدای خنده هریس است تا به مخاطب القا کند که در صورت پیروزی تیم بایدن، هرج و مرج و آشوب در سراسر کشور گسترش خواهد یافت.

این کلیپ‌های تبلیغاتی به دلیل وجود صحنه‌های خشن و غیراخلاقی امکان پخش در اینجا نداشت.

در کنار آن، افرادی همچون دونالد ترامپ جونیور فرزند رئیس جمهوری آمریکا، رودی جولیانی وکیل شخصی ترامپ و برخی سناتورهای جمهوریخواه هم دست به کار هستند و به طور مداوم برای تخریب بایدن، قلمفرسایی می‌کنند.

در این راستا، پسر ترامپ روز یکشنبه با انتشار فیلمی از اعتراض کسی که گفته می‌شود بازمانده جنگ عراق است و از بایدن به دلیل رای مثبت به جنگ با عراق انتقاد می‌کند، نوشت: یک بازمانده نیروی هوایی بر سر بایدن به خاطر رای مثبت به جنگ عراق فریاد می‌کشد.

وی با صحبت‌های این شخص را اینگونه نوشت که «ما متعجبیم که چرا باید به کسی که برای یک جنگ رای داد، رای بدهیم. جنگی که هزاران برادر و خواهر ما را به کشتن داد؟ خون آنها در دست توست، دوستانم به خاطر سیاست‌های شما کشته شدند.»

از دیگر اقدامات تبلیغاتی که هم جنبه جذب طرفدار دارد و هم بودجه ستاد انتخاباتی را افزایش می‌دهد، فروش تی‌شرت و کلاه با جملاتی از ترامپ است که در آخرین اطلاعیه ستاد انتخاباتی ترامپ به مناسبت روز کارگر ۱۵ درصد تخفیف خورده است و به قیمت ۳۰ دلار به فروش می‌رود.

تلاش ترامپ برای چسباندن صفت «خواب‌آلود» به بایدن نیز همچنان ادامه دارد و برای این کار، فیلم‌های مونتاژ شده‌ای هم از بایدن پخش می‌شود که در جریان یک مصاحبه تلویزیونی، این نامزد دموکرات به خواب رفته است.

واژه‌های استفاده شده برای بایدن و تیم او تا کنون خواب آلود، چپگرا، عامل آنتیفا، سیوسیالیسم و مارکسیسم بوده است.

از دیگر موضوعاتی که جمهوریخواهان در این روزها، به عنوان ابزاری برای تخریب رقیب دموکرات به کار گرفتند، انتشار فیلمی از نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بود که در یک سالن آرایش بدون ماسک حضور یافته بود.

این مساله در نشست خبری سخنگوی کاخ سفید، سخنرانی تبلیغاتی ترامپ و همچنین شبکه فاکس نیوز بارها مطرح شد و به نمایش درآمد.

دموکرات‌ها هم دست روی دست نگذاشته‌اند و از اعتراف‌های اشخاصی چون مایکل کوهن وکیل شخصی ترامپ و دیگر شخصیت‌هایی که علیه ترامپ اظهار نظر کرده‌اند، استفاده می‌کنند.

مساله دیگری که این روزها داغ شده، واکنش ترامپ به کشته‌شدگان نظامی آمریکا در جریان سفر به فرانسه در سال گذشته است که دموکرات‌ها از آن علیه ترامپ استفاده کرده‌اند.

آنها می‌نویسند «چندین مقام دولت ترامپ اکنون تایید کرده‌اند که وی بارها کهنه سربازان و اعضای نیروهای مسلح را تحقیر کرده و آنها را “بازنده” و “احمق” خوانده است. هر پرسنل نظامی یا کهنه سرباز که هنوز از ترامپ حمایت می‌کنند باید شرم کنند.»

از دیگر مواردی که دموکرات‌ها علیه ترامپ استفاده کرده‌اند، مدیریت وی در ماجرای شیوع کرونا است. آنها فیلمی از ترامپ منتشر کرده‌اند که در فوریه می‌گوید ما تنها ۱۵ مورد مبتلا به کرونا در آمریکا داریم که به زودی به صفر می‌رسد اما اکنون بیش از ۶ میلیون و ۴۳۰ هزار نفر گرفتار این بیماری شده‌اند.

 

مشکل اقتصادی و در پی آن، بی خانمان شدن بسیاری از خانوارهای آمریکایی دیگر مساله‌ای است که رقبای ترامپ به آن پرداخته‌اند.

تیم رایان عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار مستندی از سی ان ان در این رابطه نوشت: رئیس جمهوری به جای حل مشکل، فقط با دستورات اجرایی خود قوطی را در وسط خیابان لگد زد.

 وی می‌افزاید: با فرا رسیدن هر ماه جدید، میلیون‌ها آمریکایی بدهکارتر می‌شوند و بسیاری از آنها با احتمال بیرون راندن از خانه‌های خود روبرو هستند.

مساله اعتراض به نژادپرستی نظاممند و حمایت ترامپ از سفیدبرترپندارها دیگر موضوعی است که دموکرات‌ها از آن علیه ترامپ استفاده می‌کنند.

ماریان ویلیامسون داوطلب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا در رقابت‌های مقدماتی در این باره می‌گوید: آیا می‌دانید چگونه عوامل فدرال در پورتلند برای حمله به معترضان مسالمت‌آمیز به میان آنها ریختند؟

وی افزود: دور دوم را به ترامپ بدهید حتی این کار را هم انجام نمی‌دهند. آنها به سادگی وارد اینترنت می‌شوند و افرادی را که کلماتی همچون آنتیفا یا جان سیاهان مهم است را در گوگل جست‌وجو کرده‌اند را جمع‌آوری می‌کنند.

این حقوقدان دموکرات ادامه داد: آنها خواهند گفت که برای جمع‌آوری “رهبران جنبش هرج‌ومرج‌طلبی که برای ویرانی کشور” تلاش می‌کنند، لازم بود.

ویلیامسون همچنین انتقاد می‌کند که چرا بیشتر افراد دستگیر شده رنگین‌پوست هستند.

با این حال باید منتظر ماند و شاهد افشاگری و تخریب بیشتر دو طرف در رقابت‌ انتخاباتی امسال آمریکا بود که هم بایدن و هم ترامپ آن را مهم‌ترین انتخابات در تاریخ این کشور خوانده‌اند.

311311

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.