ژانویه 17, 2021
جشنواره مجازی پیام واقعه غدیر خم در جنوب استان کرمان برگزار می‌شود

جشنواره مجازی پیام واقعه غدیر خم در جنوب استان کرمان برگزار می‌شود

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : حسین اسحاقی اظهار داشت: جشنواره پیام واقعه غدیر از عید قربان تا عید غدیر خم با هدف ترویج و تدوین جایگاه ولایت و گسترش فرهنگ دینی و معنوی ولایت به‌صورت مجازی در جنوب استان کرمان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص شیوع ویروس کرونا در جامعه و به جهت جلوگیری از تجمعات در سطح شهر بیشتر برنامه‌های این اداره کل در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

مدیرکل ارشاد جنوب استان کرمان با بیان اینکه غدیر برای همه نشانی از یک هویت است عنوان کرد: شناخت ما از این واقعه به شناخت معارف ناب اسلامی و دینی کمک خواهد کرد چرا که واقعه غدیر برای فرهنگ شیعی و ضرورت توجه به این مقوله بسیار مهم است.

وی با تاکید براینکه واقعه غدیر خم یک جریان صرف تاریخی و حادثه تاریخی نیست گفت: غدیر خم مایه حیات اسلام ناب بود که اهمیت آن در آیات تبلیغ و اکمال دین مشخص شده است.

اسحاقی با اشاره به اینکه ما باید این واقعه را با برگزاری جشن‌ها، جشنواره‌ها و برنامه‌های متفاوت زنده نگه داریم افزود: جشنواره پیام واقعه غدیر در جنوب استان کرمان در سه قالب دلنوشته، شعر و دکلمه برگزار می‌شود.

مدیرکل ارشاد جنوب استان کرمان با بیان اینکه از بین آثار ارسال شده به ۶ نفر برگزیده جوایز نقدی اهدا می‌شود خاطرنشان کرد: علاقه مندان می‌توانند آثار خود را به شماره ۰۹۱۳۹۵۷۹۶۰۱ از طریق واتساپ ارسال کنند.

48

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *