دسامبر 10, 2022
ترکیه در خاورمیانه رکورد زد/پاسخ ایران به ادعای ترامپ

ترکیه در خاورمیانه رکورد زد/پاسخ ایران به ادعای ترامپ

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین، کشورهای روسیه با 6,060 مورد، انگلیس با 5,850، ترکیه با 3,977، آمریکا با 3,940،  ایتالیا با 3,047 جز کشورهایی بودند که به ترتیب بیشترین شمار مبتلایان جدید به کرونا را داشته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

آمریکا

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: ما مشکلات بیشتر و بیشتری داریم و راه‌های دیگری هم برای صرف آن ۵۰۰ میلیون دلاری که به سازمان بهداشت جهانی تعلق می‌گیرد، وجود دارد. می‌توانیم راه‌های دیگری را برای صرف آن بیابیم و به افراد دیگری کمک کنیم. ما در مورد برخی افراد تحقیقاتی انجام می‌دهیم که اعتبار زیادی را برای انجام کار خود می‌گیرند.رئیس‌جمهوری آمریکا از سازمان بهداشت جهانی به دلیل مخالفتش با واشنگتن در بستن مرزها به روی چین همزمان با شیوع ویروس کرونا انتقاد کرد و ادامه داد: ما می‌توانیم این مبلغ را به روشی بسیار کارآمدتر هزینه کنیم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ترامپ روز شنبه در جلسه گزارش دهی روزانه کاخ سفید با تکرار انتقادها از پکن به دلیل نحوه کنترل ویروس کرونا از سوی این کشور گفت: این ویروس می توانست در چین متوقف شود اما نشد و جهان اکنون به دلیل شیوع ویروس گرفتار شده است.

 ترامپ همچنین بدون اشاره به تروریسم اقتصادی خود علیه مردم ایران، آن هم در بحبوحه همه‌گیری کرونا، افزود: من پیشنهاد کرده‌ام که در صورت تمایل به آنها کمک کنم. اگر آنها به ونتیلاتور احتیاج داشته باشند، و درخواست کنند، ما هزاران دستگاه تنفس مصنوعی داریم که برای آنها می‌فرستیم. این موضوع با واکنش وزیرخارجه کشورمان نیز مواجه شد که در پاسخ در توئیتی نوشت:  ” آقای ترامپ! ایران ظرف چند ماه آینده صادر کننده دستگاه تنفس مصنوعی  ( ونتیلاتور ) خواهد بود. تنها کاری که شما باید بکنید این است دخالت در امور  داخلی دیگر ملت ها بویژه ملت ما را متوقف کنید و باور کنید ما از  “هیچ” سیاستمدار آمریکایی مشورت نمی پذیریم.”

در تازه ترین انتقادها نسبت به عملکرد ترامپ نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز یکشنبه با انتقاد از واکنش دیرهنگام دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به شیوع ویروس کرونا در این کشور گفت که رئیس جمهور معتقد است که این بحران به صورت جادویی ناپدید می‌شود.

همزمان با متاثر شدن اقتصاد آمریکا از کرونا وزیر خزانه داری این کشور وعده ای تازه داده است. به گزارش سی ان ان استیو منوچین گفته است که ظرف چند ماه اقتصاد آمریکا بار دیگر پویا و رو به بهبود خواهد بود. این در حالی است که برخی اقتصاددانان در این کشور نسبت به بهبود اقتصاد ظرف چند ماه مردد هستند.

لازم به ذکر است که ظرف 24ساعت گذشته 507 تن تنها در نیویورک جان باخته اند. آمریکا تا کنون 742,732  مبتلا دارد که ثبت 646  مورد فوتی دیگر در 24 ساعت گذشته تعداد کلی جان باختگان به عدد 39,660  می رسد.
 

انگلیس

به گزارش روزنامه ساندی تلگراف بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس که در حال بهبودی یافتن از کرونا است، به دفتر کارش بازگشته است.جانسون اخیراً دستوراتی را به اعضای دولت خود برای مهار هرچه بیشتر ویروس کرونا داده، او روز جمعه دیداری سه ساعته با دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس – که به صورت موقت اداره امور دولتی را در دست گرفته – داشته است. 

همچنین به نوشته وبگاه شبکه  «اس بی اس»،  یکی از مقامات ارشد دولت انگلیس با توجه به آمار بالای کشته ها روز یکشنبه گفت که ممنوعیت تردد کماکان پابرجاست.  «مایکل گوو» معاون «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس گفت که دولت ممنوعیت تردد را به طور مرحله به مرحله در ماه های آتی بر می دارد. وی در این زمینه توضیح داد: «واقعیتها و توصیه ها در حال حاضر مشخص است و ما هنوز نباید در فکر رفع این محدودیتها باشیم.» 

به گزارش میرر دپارتمان سلامت انگلیس در گزارشی اعلام کرد که با مرگ 596 تن دیگر شمار کشته شدگان به 16,060 تن می رسد. انگلیس همچنین در کل 120,067 تن بیمار مبتلا به کرونا دارد.کارشناسان همچنین هشدار داده اند که با همه گیری این ویروس 6.5 میلیون شغل ممکن است از بین برود.

ایتالیا

خبرگزاری سی ان ان، در بررسی اوضاع ایتالیا در گزارشی به تشییع جنازه یکی از اعضای بدنام مافیای این کشور پرداخته و می نویسد علی رغم ممنوعیت تردد در شهر مراسم عظیمی با حضور ده ها تن برای این مرد 70 ساله برگزار شد که نشان دهنده قدرت و مصونیت از مجازات اعضای مافیا در بخش هایی از ایتالیا است. مقامات و محققان ارشد ضد مافیایی می گویند که گروه های مافیایی از وضعیت پیش آمده در خصوص کرونا سواستفاده می کنند به ویژه در بخش های جنوبی. در مورد بزرگترین مافیای ایتالیا در کالابریا یعنی (مافیای اندرانگتا) گفته می شود این گروه 80% بازار فروش کوکائین را در اختیار دارد. این کشور تا کنون 178,972  مبتلا دارد که ثبت433  مورد فوتی دیگر در 24 ساعت گذشته تعداد کلی جان باختگان به عدد 23,660 می رسد. همچنین طبق یک نظرسنجی بیش از نیمی از مردم ایتالیا به علت بی توجهی اتحادیه اروپا در قبال شیوع ویروس کرونا در این کشور و پیش از آن بحران مهاجرین، موافق خروج از این اتحادیه هستند. به نوشته وبگاه روسیا الیوم، در این نظرسنجی که در ماه جاری میلادی (آوریل) صورت گرفته، ۷۱ درصد مردم ایتالیا معتقدند که شیوع کرونا موجب انحلال اتحادیه اروپا و نزدیک به ۵۵ درصد نیز موافق خروج از این اتحادیه یا منطقه یورو هستند.

اسپانیا

این کشور تا کنون  195,944 مبتلا دارد که ثبت 410 مورد فوتی دیگر در 24 ساعت گذشته تعداد کلی جان باختگان به عدد 20,453 می رسد. به گزارش گاردین پدرو سانچز نسخت وزیر این کشور گفته است که از پارلمان خواهد خواست تا 15 روز دیگر مقررات منع رفت و آمد تمدید و تا 9 می ادامه داشته باشد. به گزارش بلومبرگ اسپانیا همچنین شاهد کمترین افزایش در چهار هفته اخیر بوده است.

آلمان

 دولت آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز یکشنبه و در نخستین گام خود به سوی جهان پساکرونا، به فروشگاه‌ها و مغازه‌های کوچک اجازه داد پس از یک دوره تعطیلی با هدف جلوگیری از شیوع کرونا، به فعالیت عادی بازگردند.به گزارش شبکه خبری بلومبرگ، این تعطیل طولانی مدت، خرده فروشان آلمانی را از فروش ۳۰ میلیارد یورو (۳۳ میلیارد دلار) محروم کرده و فروشندگان بسیاری را به لبه ورشکستی کشانده است.آلمان جزو اولین کشورها در اروپاست که گام‌های محتاطانه‌ای را به سوی وضعیت عادی برداشت و این درحالی است که کرونا کارخانه‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های سراسر اروپا را از مادرید گرفته تا پراگ، تعطیل کرده است.مرکل به دلیل نشان دادن واکنش مناسب به بحران کرونا، مورد تعریف و تمجید قرار گرفته است. این کشور تا کنون 144,387  مبتلا دارد که ثبت  9 مورد فوتی دیگر در 24 ساعت گذشته تعداد کلی جان باختگان به عدد  4,547 می رسد.

ترکیه

اما ترکیه جز کشورهایی بوده است که بیشترین آمار مبتلایان را در خاورمیانه به خود اختصاص داده است. این کشور تا کنون 86,306  مبتلا دارد که ثبت  127 مورد فوتی دیگر در 24 ساعت گذشته تعداد کلی جان باختگان به عدد  2,017 می رسد.به گزارش عرب نیوز، ترکیه کشوری بود که اولین مورد ابتلا را در تاریخ 10 مارچ اعلام کرد. اما از آن به بعد شاهد افزایش تدریجی مبتلایان بود. اما هم اکنون در جدول جهانی رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است.

روسیه

رئیس‌جمهوری روسیه در بیانیه‌ای که در وب‌سایت کرملین انتشار یافت، اعلام کرد، افراد در همه سطوح قدرت در کشورش به شکلی پویا،‌ سازمان‌یافته و مسئولانه برای مبارزه با شیوع کروناویروس تلاش می‌کنند و وضعیت در این کشور کاملا تحت کنترل قرار دارد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه همچنین در این بیانیه فرا رسیدن عید پاک مسیحیان ارتدوکس را تبریک گفت.پوتین در ادامه این بیانیه خاطرنشان کرد، تردیدی وجود ندارد که روسیه از همه چالش‌ها سربلند بیرون خواهد آمد. وی ادامه داد، مقام‌های روسیه با دقت و مطابق با وضعیت موجود و فراتر از همه به جهت کمک به مردم از منابعشان در مبارزه با کروناویروس استفاده می کنند. مسکو تایمز که اخبار روسیه را پوشش می دهد در نموداری به بررسی وضعیت کرونا در این کشور پرداخته است که منحنی آبی رنگ نشان دهنده موارد ابتلا، و منحنی قرمز نشان دهنده مبتلایان جدید است.

310311

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *