دسامبر 7, 2022

ترمیم دندان های شیری کودکان – کلینیک دندانپزشکی Tehran Smile

استفاده از این روش به طور کلی برای ترمیمهای کوچک یا متوسط دندانها مناسب است و بیشتر افراد برای زیبایی دندان هایشان این روش را انتخاب می کنند. اما انتخاب ماده پرکننده بر اساس شرایط دندان صورت می گیرد. شاید تصور شود که ترمیم دندان و پرکردن آن تقریبا مشابه هم است و تنها از نظر فنی تفاوت های جزئی وجود دارد اما در حقیقت میان این دو تفاوت های بیش تری وجود دارد.

۴. نسبت به روشهای مشابه سریعتر انجام میشوند (یک یا دو جلسه). ولی تا زمانی که این دو ماده در حفره دندانی قرار نگیرند، نمیتوان به یقین گفت دندانی که با آمالگام بازسازی شود لزوماً مستحکمتر از دندانی است که با کامپوزیت ترمیم شده است. همانطور که گفته شد، حفرههای دندانی ناشی از باکتریها، رژیم غذایی اسیدی و پر قند، بهداشت نامناسب دهان و حساسیت خود فرد در برابر پوسیدگی دندان است.

۲. اصلاح بینظمیهای خفیف ترمیم و زیبایی دندان جلو دندانی. ۳. اصلاح رنگ دندانها. ۱. اصلاح شکل، فرم، زوایا و در صورت امکان طول و عرض دندان. البته گاهی اوقات گذاشتن پین هم کافی نیست که در این صورت قبل از روکش کردن و برای بازسازی ساختار تاج دندان باید درمان پست و کور دندان انجام شود که آخرین راه برای حفظ دندان، قبل از کشیدن است. ۲. انجام رادیوگرافی (در صورت وجود هر مشکلی در دندانهای موردنظر، مثل پوسیدگی، مشکلات مزبور پیش از درمان زیبایی باید درمان شوند). ۱. تمام این پروسه توسط دندانپزشک و بدون نیاز به قالبگیری به انجام میرسد. همچنین بدون استفاده از فضا نگهدارنده، ممکن است دندانها نامرتب شوند که درمان آن نیز بسیار دشوار خواهد بود.

اما امروزه روش ترمیم دندانها با استفاده از مواد همرنگ با ظاهری طبیعی و بدون فلز در حال گسترش است. در حالی که از نظر برخی از مردم دندانهای مصنوعی نیز شکلی از ترمیم غیر مستقیم دندان محسوب میشوند اما معمولا ترمیم غیرمستقیم دندان به شکل ثابت و دائمی یا نیمه دائمی اطلاق میشود و شامل دندانهای مصنوعی که قابل جابجایی هستند نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *