آگوست 17, 2022
بررسی طرح خودکفایی در تولید کالاهای اساسی در مجلس

بررسی طرح خودکفایی در تولید کالاهای اساسی در مجلس

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس، در این جلسه که با استفاده از فناوری دیجیتالی دو سویه برگزار شد، نمایندگان این وزارتخانه‌ها برنامه‌های خود را در مورد راهکارهای تحقق جهش تولید و کاهش آثار و تبعات اقتصادی کرونا ارائه دادند.

چگونگی افزایش صادرات، کنترل واردات با توجه به کاهش درآمدهای نفتی، نحوه اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور که کاهش یک میلیارد دلاری ارز اختصاص یافته به صادرات را در سال ۹۸ در پی داشت از دیگر موضوعات مطرح جلسه امروز کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی بود.

بر اساس این گزارش، در ششمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در سال ۹۹، وزارت جهاد کشاورزی گزارشی از کاهش واردات، افزایش تولید داخل و صادرات محصولات کشاورزی و همچنین طرح‌های افزایش بهره‌وری مانند طرح‌های اجرا شده در استان های خوزستان، ایلام و سیستان و بلوچستان را که بخشی از آن به بهره‌وری رسیده است، برای نمایندگان مجلس تشریح شد.

پیش بینی میزان تولید امسال گندم  تا ۱۳ میلیون تُن که به معنای خودکفایی در این کالای اساسی است و نیز اجرای طرح‌های خودکفایی در شکر، روغن، چای و سایر مواد اولیه مورد نیاز بخش کشاورزی از دیگر موضوعات مورد بحث نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان وزارتخانه های صمت، اقتصاد و جهاد کشاورزی در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی بود.

در این جلسه همچنین، الگوهای موثر برای توزیع بهینه بسته های حمایتی در بین بیکارشدگان کرونا، کارگران روزمزد و افراد شاغل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

۲۷۲۱۵

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.