دسامبر 1, 2022

انواع بازی های فکری و تقویت کننده ی هوش، مناسب همه ی سنین

دختر با یک کیف جراحی نقش دکتر و پرستار را بازی میکند و پس از تزریق آمپول به عروسکش، درجه حرارت بدن او را اندازه میگیرد و یا نقش یک فروشنده را بازی میکند. دختر با یک کیف جراحی نقش دکتر و پرستار را بازی می کند و پس از تزریق آمپول به عروسکش، درجه حرارت بدن او را اندازه می گیرد و یا نقش یک فروشنده را بازی می کند. به همین دلیل یک دختر 2 تا 3 ساله کاملا قادر به حرکت است و میتواند بهخوبی جملهبندی و صحبت کند. برای انتخاب بهترین اسباب بازی برای کودک، گاهی لازم است خیالپرداز و بلندپرواز باشیم. البته لگوهای درشت و کم تعداد برای بچههای 18 ماهه هم طراحی شده اما با بالا رفتن سن کودک میتوانید برای او لگو یا همان خانهسازیهای ریزتر و پرتعدادتر انتخاب کنید.

بازی فکری دو نفره
البته این مورد بستگی به نوع بازی فکری است که انتخاب خواهد شد و مهارت و تفکر کودکان را مورد آزمون قرار خواهد داد. جنگا یکی از محبوب ترین بازیهای فکری جهان است. جنگا یک بازی هیجانانگیز است که بیشتر از هر چیزی به تمرکز نیاز دارد. اما اگر علاقه دارید که کودکان شما انواع رنگها را تشخیص داده و در این بازی احساس شادی بیشتری داشته باشند, میتوانید از بازی جنگا با مکعبهای رنگی, بازی فکری شتر سواری کمک بگیرید. نکته مهم در خرید انواع اسباب بازی توجه به کیفیت ساخت، گروه سنی و عملکرد آن است. این بسته بازی شامل 250 قطعه در پنج رنگ مختلف است که بازیکن میتواند بدون محدودیت و با استفاده از خلاقیت خود با ایجاد اتصالات مختلف بین بندها، احجام ساده و پیچیده خلق کند. تصمیمات شما میتواند داستان بازی را تغییر دهد!

کودک را تشویق کنید با اسباببازیهای محبوب خودش یک بازی ابداع کند. این وسیله جذاب با قیمت مناسبی در حال عرضه می باشد گرچه دچار نوسان قیمتی شده است، امام هم اکنون نیز با پرداخت هزینه بسیار مناسب می توانید ضمن ایجاد انگیزه برای کودکان خود به فکر یک هدیه مناسب برای مناسبتهای ویژه دلبندان خود باشید و آنها را شگفت زده نمایید. بدون شک هر شخصی دیدگاه مخصوص به خود را داد که ویژگیهای بسیار مهمی را برای این بازی پیچیده به ارمغان میآورد. به همین دلیل بسیار مهم است که برای هر سن، اسباب بازی متناسب با همان سن خریداری شود. برای رده سنی بالاتر چیدمان مهرهها روی صفحه سختتر و پیچیدهتر میشود.

بازی انلاین فکری پازل
وقتی تمام صفحه پر شود و یا هیچ کدام از دو طرف حرکتی نداشته باشند، بازی به پایان میرسد و بازیکنی که تعداد مهرههای بیشتری روی صفحه بازی داشته باشد برنده میباشد. قبل از این که دانشمند دیوانه شما را به گرگ تبدیل کند، باید تمام 19 پازل ذهنی و جسمی این جعبه را حل کنید. برای انجام دادن بازی استراتژیک سریع «بلوکاس» شما فقط 30 دقیقه زمان دارید که در کنار تمام اعضای خانواده، بسیار دلپذیر خواهد بود. خود را برای حل 20 معمای فریبنده مغز آماده کنید. مکانیزم های گیم پلی این بازی هم دقیقاً مانند همان بازی هاست، جایی که شما در ساختار مرحله ای بازی پیشروی می کنید و سعی می کنید با جور کردن ۳ آیتم، آنها را حذف کنید و امتیاز به دست بیاورید و با انجام دادن اهداف هر مرحله جواز حضور در مراحل بعدی را به دست بیاورید. یکی از راههای سپری کردن اوقات فراغت و زمانهای آزاد، انجام بازیهای فکری است تا هم شما را سرگرم کند و هم از فکر و ذهنتان در مسیر درست استفاده شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *