اکتبر 6, 2022
استفاده از ظرفیت نخبگان برای تعامل با دستگاه قضایی

استفاده از ظرفیت نخبگان برای تعامل با دستگاه قضایی

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین قدرتی، رییس کل دادگستری استان قزوین در اولین نشست هم‌اندیشی با نخبگان و نهاد های مردمی حوزه آسیب های اجتماعی گفت:  هدف از برگزاری این نشست شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های نخبگان، نهاد های مردمی و جهادی در راستای تعامل با دستگاه قضایی استان و مشارکت هدفمند در فرایند پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی است.
رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: همواره ثابت شده است در هر حوزه ای از قبیل امنیت داخلی و خارجی، کمک های مومنانه و … که از ظرفیت های مردمی استفاده شده پاسخ مثبت دریافت کرده ایم.
او با اشاره به ضرورت ارتباط بین دستگاه قضا و نخبگان گفت: متاسفانه تاکنون در حوزه وظایف دستگاه قضایی از ظرفیت های مردمی استفاده نشده است و دستورالعمل رییس قوه قضاییه در این خصوص، نقشه راهی است تا به سراغ ظرفیت های مردمی خصوصا نخبگان برویم و ارتباط با نخبگان می‌تواند چه در حوزه نظارت و چه قضاوت درباره آسیب‌های اجتماعی تأثیر گذار باشد.
قدرتی بیان کرد: این نشست مقدماتی به منظور ایجاد بستر لازم برای مشارکت و تعامل نهادهای مردمی در پیشبرد اهداف دستگاه قضایی از قبیل پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی، ارتقاء شاخص های سرمایه اجتماعی و… بوده و پس از این بناست تا این جلسه هر سه ماه یک بار تشکیل شود.
این مقام مسئول در پایان افزود: همه ما سوار بر یک کشتی هستیم و باید دست به دست هم دهیم و همه سیاست‌گذاری‌ها باید با نگاه کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه شکل بگیرد تا شاهد کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی و به تبع آن کاهش پرونده های ورودی به دستگاه قضایی، اوقات رسیدگی و اطاله دادرسی باشیم تا به این ترتیب همکاران قضایی بتوانند با فراغ بال به مردم خدمات دهند و تکریم ارباب رجوع بیش از پیش اتفاق افتد.

۴۶

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.