ژوئن 26, 2022
از مالیات سنگین استراماچونی تا ماجرای عجیب بویان و کارشکنی در استقلال

از مالیات سنگین استراماچونی تا ماجرای عجیب بویان و کارشکنی در استقلال

[ad_1]

سعید اکبری: ماجرای کارشکنی در استقلال، جلسه ترکیه، طلب 350 هزار دلاری بویان، مصدومیت های عجیب او و…. از جمله مسایل مهمی هستند که پندار توفیقی معاون سابق این باشگاه می‌تواند به روشنی درباره آنها توضیح دهد. او در گفت و گو با خبرآنلاین پرده از ماجرای مالیاتی استراماچونی هم برمی دارد. 

اخیرا شفر در مصاحبه ای اعلام کرده علیه شما و ایشان در استقلال کارشکنی شد. توضیح می دهید منظورش چیست؟
در سال دوم همکاری ما بود. مربوط به مسئله تمدید قرارداد بازیکنان است. شفر می دانست بزرگترین مشکل ما مشکل مالی بود. مسئولیت آن هم با بنده نبود. اگر یادتان باشد، قبل از عید امسال هم مصاحبه ای کرد و گفت توفیقی را بدون پول در ترکیه تنها گذاشتند. من، شفر و افتخاری در هتلی در استانبول جلسه داشتیم. آنجا قرار شد با جپاروف تمدید کنیم و تیام هم به تمرینات بفرستیم. با توجه به اینکه تیام بازیکنان ما بود. آقای شفر کنار دست مان نشسته بود. ما بارها با دوستی که قرار بود پول را به دستمان برساند تماس گرفتیم که چه شد؟! حالا من نمی خواهم اسمش را بیاورم. ایشان قول داده بود پول را دستمان برساند. شفر هم شاهد کارشکنی بود. حتی فردای آن روز هم که قول دادند پول را نرساندند. 
منظور شما اسپانسر بود؟
نه، پول در اختیار یک نفر در داخل باشگاه بود که به دستمان نرساند. 
بعد چه اتفاقی افتاد؟
ما آن روز حقوق شفر و دستیارانش را پرداخت کردیم. 80 هزار یورو پول دادیم.قرار شد 200 هزار دلار هم فردای آن روز از تهران به دست ما برسانند که 100 هزار دلار آن برای سفر استقلال به آلمان هزینه شود و 100 هزار دلار را هم بین تیام و جپاروف تقسیم کنیم که متاسفانه پول نرسید.از این کارشکنی فقط استقلال ضربه اصلی را خورد. به خاطر همین شفر هم از کارشکنی در استقلال صحبت کرده است. 
شفر استقلال را در فیفا نقره داغ کرد. درست است که می گویند از 550 هزار دلار 220 هزار دلار جریمه است؟
من از ریز طلب شفر بی خبرم. سال اولی که ایشان بود ما طلبش را دادیم. سال دوم دوره ما نبود. سال سوم هم که بن یاس رفت و قاعدتا نباید باشگاه به او پولی می داد. به نظر من بهترین تصمیم،حفظ شفر در آن زمان بود. او یک قهرمانی حذفی با تیم آورد و می توانست در سال سوم موفق شود. منتهی با آن رفتار زشت و غیرحرفه ای او را برکنار کردند. الان بعضی ها می گویند طلبی که شفر دارد حقش نیست ولی در مقابل می گویند آقا چرا حق استراماچونی را نمی دهید؟! این به نظرم سیاست یک بام و دو هواست. 
درباره بویان و جنجال طلب او صحبت کنیم. شما درباره او گفته بودید طوری شوت می زند که تور دروازه پاره می شود؟!
مگر سوباسا بود؟

در دوره ما مالیات قراردادها را به گردن بازیکنان و مربیان می انداختیم ولی حالا مالیات قرارداد استراماچونی هم برعهده باشگاه استقلال است که این هم هزینه دارد

ظاهرا شما بعد از عقد قرارداد این را درباره اش گفته بودید. 
نه این دروغ بزرگی است. سوباسا اهل ژاپن بود، یوبان اهل چک. اصلا این جمله را من نگفتم.
او را چه کسی گرفت؟
لیست بازیکن را چه کسی می دهد؟ مربی دیگر.
شما مخالفت نکردید که بویان به درد استقلال نمی خورد؟!
مکانیزم انتخاب بازیکن در آن دوره این شکلی بود که شفر و دستیارانش جلساتی برگزار می کردند. آنها فیلم های بازیکنان را می دیدند. آنالیز می کردند و در نهایت یک جلسه هم با ما می گذاشتند. ساعت ها بحث می شد و در نهایت بازیکن جدید را جذب می کردیم. 

چطور ساعت ها جلسه گذاشتید ولی متوجه نشدید بویان اصلا نمی تواند بازی کند؟
داستان حضور بویان هم مثل دیگر بازیکنان بود. او تا بعد از عقد قرارداد سالم بود. خود شفر و سانی می گفتند او هافبک فوق العاده ای است. آنالیز هم کرده بودند. شفر اصرار داشت که او به درد جام باشگاهها می خورد. از سویی اگر سالم نبود که پزشکان وضعیت جسمانی او را تائید نمی کردند. 
مشکل عضلانی داشت که با یک بارفیکس مصدوم شد؟
مصدومیت مچ پایش بود. 
قراردادش چقدر بود؟
قرارداد سال اول 100 هزار دلار و سال دوم 200 هزار دلار. 
چطور رقم درخواستی او افزایش پیدا کرد و به حدود 350 هزار دلار رسیده است؟
او از سال اول قرارداد فکر کنم 30 تا 40 هزار دلار گرفت. باشگاه بهتر می تواند بگوید. حدود 60،70 هزار دلار از پولش باقی مانده بود منتهی بدون اینکه با او فسخ کنند و توافقی صورت بگیرد، رهایش کردند. او هم شکایت کرد و فکر می کنم بخش قابل توجهی از پول،جریمه باشگاه استقلال باشد. مثلا باشگاه باید 260 تا 270 هزار دلار بابت قرارداد بدهد و بقیه اش جریمه محسوب می شود. جریمه دیرکرد قرارداد یک چیز عادی است. اگر یادتان باشد استقلال باید 110 هزار یورو به استراماچونی می داد ولی 160 هزار یورو داد. این همان جریمه دیرکرد است و چیز عجیبی نیست.

قرارداد استراماچونی هم به شکایت رسیده و آن هم برای استقلال مشکل ساز خواهد بود. 
من خبر ندارم که ایشان چه غرامتی درخواست کرده ولی می دانم که مالیات قرارداد او را هم باید استقلال بدهد. در دوره ما مالیات قراردادها را به گردن بازیکنان و مربیان می انداختیم ولی حالا مالیات قرارداد استراماچونی هم برعهده باشگاه استقلال است که این هم هزینه دارد. قرارداد برای دو سال او را در بیاورید و خودتان حساب کنید رقم مالیاتش چقدر می شود.

256 251

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *