ژانویه 25, 2022
آیا این آقای وزیر متوجه آمار و ارقام نیست؟

آیا این آقای وزیر متوجه آمار و ارقام نیست؟

[ad_1]

اگر مایلید بدانید که مسئولان و سیاستمداران هر حکومتی، چگونه فکر می کنند و چگونه مسائل را می بینند،  حتما یادداشت تازه دکتر محمود سریع القلم را در گروه نخبگان خبرآنلاین با عنوان «غربت استدلال» بخوانید

این یادداشت با پرسش هایی دانشجویی آغاز می شود که می پرسد: « آیا این آقای وزیر متوجه آمار و ارقام نیست؟ آیا او متوجه مطالعات و تحقیقاتِ علمی نیست؟»
محتوای این سؤال به طیف وسیعی از سیاست مداران و مسئولان در سطح جهانی بر می گردد. دریک سالِ اخیر، قانون اساسی و مقرراتِ انتخاباتی چین و روسیه تغییر کرده اند تا روسای جمهور این دو کشور بتوانند برای یک تا دو دههٔ آینده در قدرت بمانند. در شبکه های اجتماعی و میزگرد های “علمی” این دو کشور نیز، عده ای به توجیهِ حقوقی، اجتماعی، ملی و سیاسی این تداوم حکمرانی حکمرانان و اُلیگارشی پرداخته اند.

این استاد فارغ التحصیل فوق دکتری روابط بین‌الملل از دانشگاه ایالتی اوهایو در مطلب تازه اش ما را به این جمع بندی رهنمون می سازد که: « شما خیلی نمی توانید گله مند باشید وحتی انتظارِ کارآمدی داشته باشید. شما در پی کشفِ فونداسیونِ ساختمانی باشید که در طبقهٔ بیستم آن، افراد مشغولِ لذت بردن از سِمَت و قدرت هستند؛ فونداسیونی که زیرزمین است و دیده نمی شود. درحالیکه استدلال روی زمین است و قابل دیده شدن. استدلال فقط با شفافیت از غُربَت رها می شود.»

متن کامل این یادداشت را اینجا بخوانید.

/6262

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *