دسامبر 10, 2022
آقایان نماینده به دنبال مُهره‌چینی نباشید

آقایان نماینده به دنبال مُهره‌چینی نباشید

[ad_1]

با این وجود این روزها طرح‌ها و اظهارات عجیبی از نمایندگان می‌شنویم مانند تغییر نام فرودگاه یا ختم قرآن خواندن  که نشان از این دارد که نماینده جایگاه خود را نمی‌شناسد. مجلس جایی برای تظاهرات دینی نیست و اینگونه شعارها مردم را دلسرد می‌کند.

وکیل‌المله‌ها وظیفه دارند که بُعد نظارت مجلس را قوی کنند و از پرداختن به موضوعاتی چون عزل و نصب و چیدن نفرات در هئیت مدیره‌ها و معاونت در وزارت‌خانه‌ها و ….خودداری کنند. اگر نمایندگان مجلس مهره چینی نکنند دیگر شاهد رانت بازی وکلای مردم نیز نخواهیم بود.

این مجلس کار سخت و دشواری پیش رو دارد. یکی از بحران‌های موجود برای جوانان، نبود شغل است که مجلس باید در این زمینه کار کرده و شایسته سالاری را در پست‌های مدیریتی ایجاد کند. 

از سوی دیگر کشور در حال حاضر با چالش‌های زیادی از جمله تورم افسارگسیخته، آسیب کرونا به اقتصاد کشور و مشکلات معیشتی مردم دست و پنجه نرم می‌کند. این شرایط را قوه مقننه باید با همکاری با دولت چاره اندیشی کرده و فکری برای بهبود اقتصاد کشور کند.

از سوی دیگر این دو قوه با همراهی قوه قضاییه با فساد و رانت بازی برخی افراد مبارزه کرده و از نان‌قرض دادن و از پستی به پست دیگر رفتن آنان جلوگیری کند. اگر سه قوه در یک مسیر و کنار هم باشند نتیجه حل سریعتر مشکلات و فراهم آوردن رفاه و آسایش برای مردم و پیشرفت نظام و کشور است.

* نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی

۲۷۲۱۵

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *