می 9, 2021
آغاز طرح پایلوت کاهش تصادفات جاده ای آذربایجان‌غربی از ۲۱ خردادماه

آغاز طرح پایلوت کاهش تصادفات جاده ای آذربایجان‌غربی از ۲۱ خردادماه

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی،  ارسلان شگری با اعلام این خبر گفت : طرح پایلوت کاهش تصادفات جاده ای استان با هدف پیشگیری از تخلفات و تصادفات رانندگی در دو محور پرتردد و پر حادثه در محورهای ارومیه – سلماس و ارومیه – نقده و میاندوآب انتخاب شده است.
 شکری افزود : این طرح در راستای اهمیت و ضرورت آموزش در آگاهی بخشی ارتقای انضباط ترافیکی و کاهش تخلفات و تصادفات رانندگی و با عنایت به نقش تاثیرگذار مسئولین ذیربط در تربیت و فرهنگ سازی به صورت پایلوت در استان ودر دو بخش علمی و کاربردی اجرا خواهد شد.
وی گفت: در این راستا دبیرخانه کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان با محوریت معاونت حمل و نقل این اداره کل بر اساس اعلام نیاز موجود و بعد از اتمام و بررسی مراحل مطالعاتی، نسبت به امکان سنجی و توجیه آن از لحاظ قابلیت اجرایی، احصا شاخص های مالی و اقتصادی و جزئیات کامل طرح به همراه برنامه زمانبندی تفصیلی آن اقدام و هم اکنون طرح مذکور در محورهای یادشده قابل اجرا و عملیاتی است.
این مقام مسئول ادامه داد : حوادث و سوانح جاده ای قابل پیشگیری هستند بنابراین با آگاهی و البته فرهنگ‌سازی می‌توان سوانح جاده‌ای را به حداقل رساند و جایگاه استان را در زمینه حوادث جاده‌ای به موقعیت مناسبی ارتقا داد که در این زمینه نیازمند همکاری جدی و یاری تمام دستگاه‌ها و ارگان‌ها و نهادهای مرتبط هستیم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی اضافه کرد: امید است با اجرای موفق این طرح در راستای کمک رسانی به بهبود وضعیت ترافیک در استان نقش آفرینی موثری داشته باشیم و این طرح الگوی مناسبی برای کاهش تصادفات جاده‌ای در دیگر استان‌ها و کشور شود.
شکری اظهار کرد : تقسیمات این طرح بر ۵ فاز اصلی بوده و هر فاز به چند بلوک تقسیم شده است که فرمانده کل نظارت بر طرح  رئیس کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان، استاندار محترم و فرمانده اجرایی طرح پایلوت، فرماندهی محترم پلیس راه استان و متعاقبا فرمانده هر فاز رئیس پاسگاه پلیس راه آن منطقه یا شهر مربوط است.

46

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *