دسامبر 10, 2022

آشنایی با طریقه مصرف سیاه دانه و روغن آن

مطالعهی مشابهی نشان داد دوبابر کردن دوز مصرف سیر تا ۶۱٪ تعداد روهای بیماری را سیر سیاه چگونه تولید میشود کاهش میدهد. پژوهش روی جوندگان نشان دادهاست سیر به عملکرد ورزشی کمک میکند، اما تعداد پژوهشهای انسانی انجامشده خیلی کم است. عملکرد عادی آن به شدت به حفظ یکپارچگی ساختاری آن و فرآیندهای متابولیک فراوان بستگی دارد. سیر سیاه با افزایش سوخت و ساز بدن به کاهش چربی ذخیره شده در بدن کمک می کند. چندین مطالعه نشان دادهاند که سیر و فرآوردههای آن به شدت چربی پلاسما، به ویژه کلسترول کل و کلسترول الدیال را در انسان پایین میآورند. یکی از راههای جلوگیری از رشد ایکولای در پختوپز، استفاده از سیر خام و چاشنی کردن آن برای تمام گوشتها است ـ عامل آنتیبیوتیک قوی در سیر این میکروبها را میکشد. چنانچه میدانید، سیر به عنوان یک گیاه جادویی برای جلوگیری و درمان تعدادی از بیماریها در نظر گرفته میشود. همچنین سیر خام را روی زخمها قرار میدادند تا از گسترش عفونت جلوگیری کنند.

اگر حوصله کنیم و تا آخر جنگل برویم، دشت سرسبزی جلویمان نمایان میشود. سیر مثل سیپروفلوکساسین دارویی عمل میکند (که برای مبارزه علیه عفونتهای دهان استفاده میشود). با خوردن خاکشیر رنگ مدفوع اغلب سیاه میشود. بیماران قلبی هم با مصرف روزانهی ۱ گرم سیر، نتایج مثبتی را نشان دادند. اما به علت طبع گرم آن به افرادی که طبع گرمی دارند توصیه نمیشود.همچنین مصرف دوسین برای افراد ممکن است باعث ایجاد اختلالاتی مانند افزایش فشار خون و همچنین بیخوابی شود و بهتر است افراد قبل از مصرف این ماده حتما با یک پزشک طب سنتی مشورت کنند تا بر اساس طبع و همچنین بیماری آنها مقدار و نحوهی مصرف این ماده را تعیین کند.اگر برای درست کردن معجون دوسین نیاز به عسل طبیعی دارید، اما کندودار یا فروشندهی معتمدی در دسترس شما نیست، میتوانید از طریق لینک زیر، عسلهای طبیعی روستایی را مشاهده کنید.مشاهده و سفارش عسل طبیعی ممنون میشویم اگر شما هم تجربهای چه مثبت و چه منفی در مورد استفاده از ترکیب عسل و سیاه دانه دارید با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید. پژوهشهای دیگر حاکی از آن است که ممکن است خستگی مفرط ناشی از ورزش، با سیر کاهش بیابد. این گیاه از دیرباز در فرهنگهای باستانی برای کاهش خستگی مفرط و بهبود توان کار کارگران استفاده میشدهاست.

خوردن سیر خام: ۲۰ مورد از مهمترین خواص سیر خام برای سلامتی، پوست و مو : خواص و فواید مصرف سیر و برخی از هزاران فایده مصرف این گیاه منفور و دوست… همچنین با مصرف سیر سیاه دکتر بیز ما شاهد تاثیرات شگرف این ماده ارزشمند غذایی بر روی کنترل فشارهای عصبی و بهبود بیماری های مغز و اعصاب و عملکرد و ادراک ذهن خواهیم بود. سیر سیاه برای درمان دیابت نیز بسیار مفید است و میتواند عملکرد کبد بر توقف تولید انسولین را کنترل کرده و باعث کاهش قند خون شود .از اینرو چنانچه دیابت دارید استفاده از سیر سیاه برای دیابت بسیار مفید است. مطالعات گوناگون نشان داده است عصارهی سیر در مبارزه علیه بسیاری از تکیاختگان از جمله کاندیدا آلبیکنز، عامل اصلی ایجاد پلاک دندان در دهان و باکتری ایجاد کنندهی عفونتهای قارچی، و باکتریهای فراوان دیگر بسیار موثر است. سیر جایگزین بسیار خوبی برای آنتیبیوتیکهای سنگین است که میتوانند سیستم ایمنی را تضعیف و بیمار را در معرض عفونتها و باکتريهای فراوان دیگر قرار دهد. داروی پوستی مالیدنی – صاف کننده – عسل روی میخچه بمالید – میخچه گاهی علامت تراکم کلسیم بالا در بدن است.

اختلالات تحلیلبرندهی عصبی شامل آلزایمر، پارکینسون، و غیره است. در حالیکه بیماری آلزایمر رایجترین اختلال تحلیلبرندهی عصبی است، یکی از عوامل اصلی ایجاد آن زمانی شکل میگیرد که سیستم عصبی مملو از کلسترول بد باشد. سیر سیاه فرآوری شده OAB ارگانیک از فرآیند تخمیر سیر سفید تحت دما و رطوبت کنترل شده و بدون هیچ گونه مواد شیمیایی و صنعتی به دست می آید که در این فرآیند میزان آنتی اکسیدان آن چندین برابر می شود. تقویت سیستم ایمنی با عفونتها مقابله میکند و یکی از روشهای استفاده از آن تهیهی چای سیر بوده است: خیساندن سیرهای خرد شده در آب داغ. هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است. مطالعات روی جانوران هم نشان داده است که استفاده از سیر به عنوان مکمل غذایی، فعالیتهای کبدی آنزیمهای لیپوژنیک و کلستروژنیک را کاهش میدهد. در طول جنگ جهانی دوم، سیر برای مبارزه با قانقاریا هم استفاده میشد. اکثر مردم کشورهای اروپا و آسیا با خواص سیر سیاه کاملا آشنا هستند برای همین ترجیح می دهند برای حفظ جوانی ، زیبایی ، سلامت و مقاوت بدنشان مداوم از این خوردنی عالی استفاده کنند. صبر کنید تا روغن داغ شود و بعد سیر خام را به آن اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *