دسامبر 10, 2022
آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۹ میلیون تن گذشت

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۹ میلیون تن گذشت

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین، تا به این لحظه شمار مبتلایان به 9,002,596 تن و شمار فوتی ها به468,589  تن رسیده است.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

به گزارش سی ان ان، تعداد افراد مبتلا در مناطق جنوبی آمریکا رو به افزایش بوده و مثبت شدن تست کرونای افراد جوان در این نواحی باعث نگرانی شده است. این افزایش ابتلا در بافت جمعیتی در ایالت های کارولینای جنوبی، جورجیا،تگزاس و دیگر ایالت های دیگر بوده است که بازگشایی اقتصادی در آنها زودتر از ایالت های دیگر انجام شده است. وبسایت بی بی سی در خبری دیگر می نویسد که با اینکه در هفته های اخیر تظاهرات نژادپرستانه در سراسر آمریکا سوژه داغ رسانه ها بود اما هم اکنون ویروس کرونا جایگاه قبلی خود یعنی تیتر اصلی رسانه های تبدیل شده است. بر همین اساس چندین ایالت آمریکا شاهد ثبت رکوردی تازه ای از مبتلایان در روزهای اخیر بوده اند و این ترس را ایجاد کرده که کشور درحال تجربه موج دوم بیماری کووید 19 است. این در حالی است که مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا ترس و هراس را بیش از حد توصیف کرده و رسانه ها را به پمپاژ پیش بینی های ناراحت کننده متهم کرده است.

با ثبت 16,142  مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور از مرز2,346,720  تن عبور کرده است.  در 24 ساعت گذشته155 تن نیز فوت کرده اند تا شمار کلی جان باختگان به عدد122,135 تن برسد.

برزیل

شمار مبتلایان کرونا در برزیل روز جمعه با ثبت رکورد روزانه‌ موارد جدید ابتلا به کروناویروس، به بیش از یک میلیون مورد رسید که نشان می‌دهد این کشورِ آمریکای جنوبی ممکن است در تابستان امسال به صدر جدول کشورهای درگیر همه‌گیری کووید-۱۹ برسد. به گزارش وُکس،متخصصان می‌گویند نگرش ضد علمی ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل نسبت به ویروس و مقاومت در برابر اقدامات موثری چون فاصله‌گذاری اجتماعی نقش به سزایی در گسترش سریع کووید-۱۹ و میزان مرگ و میر آن در این کشور داشته است. برخی کارشناسان بر این باورند که شمار موارد واقعی ابتلا به کرونا بین پنج تا ۱۰ برابر آمارهای رسمی دولت برزیل است. هم‌چنین سوالاتی در مورد چگونگی تست‌گیری در مناطقی که بیشترین تأثیر را از کرونا گرفته‌اند وجود دارد که ممکن است بر این تعداد نیز تأثیر بگذارد.

با ثبت  3,237 مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور از مرز1,073,376  تن عبور کرده است.  در 24 ساعت گذشته124 تن نیز فوت کرده اند تا شمار کلی جان باختگان به عدد50,182 تن برسد.

روسیه

به گزارش آناتولی، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری روسیه اعلام کرد: شمار مبتلایان به کرونا در این کشور با شناسایی 7 هزار و 728 مورد دیگر طی شبانه روز گذشته به 584 هزار و 680 نفر رسید.بر این اساس، شمار قربانیان کرونا در روسیه با فوت 109 تن دیگر طی 24 ساعت گذشته به 8 هزار و 111 تن افزایش یافته است.از سوی دیگر، با ترخیص 5 هزار و 119 بیمار کرونایی از بیمارستان‌های روسیه، مجموع بهبودیافتگان کووید-19 به 339 هزار و 711 نفر رسیده است.

با کاهش تدابیر اتخاذی مقابله با کرونا در شهر مسکو طی 24 ساعت گذشته 1000 مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شد، بدین ترتیب شمار مبتلایان در پایتخت روسیه به 213 هزار و 946 نفر افزایش یافت.همچنین با مرگ 32 تن دیگر در شبانه روز گذشته، شمار قربانیان کرونا در مسکو به 3 هزار و 597 نفر رسید.

همچنین وزارت دفاع روسیه با رضایت بخش خواندن وضعیت جسمانی نخستین گروه داوطلبانی که واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند، اعلام کرد: این واکسن در پاییز به تولید انبوه می‌رسد.

به گزارش نووستی، رییس مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی ملی روسیه با اعلام این خبر افزود: بیش از چهار هزار نمونه پلاسمای خون در همین رابطه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

«الکساندر گینتسبرگ‌» با بیان این مطلب افزود: آزمایش واکسن کرونا بر روی انسان ماه آینده میلادی به پایان خواهد رسید و پس از انجام تحقیقات و به دست آوردن اطلاعات اولیه در مورد ایمنی واکسن، بقیه داوطلبان نیز واکسینه خواهند شد.

هند

سازمان کنترل دارویی هند داروی “فاویپراویر” با نام تجاری “فابیو فلو” ساخت شرکت هندی “گلن مارک” را برای درمان بیماران مبتلا به کرونا تایید کرد. به گزارش لایو مینت، شرکت گلن مارک آزمایش بالینی این دارو را بین  ۹۰ بیمار کرونایی با علایم خفیف و ۶۰ بیمار با علایم متوسط را در سرتاسر هند انجام داده است و به گفته این شرکت، این دارو در ۸۰ درصد موارد توانسته است بیماران با علایم خفیف تا متوسط را درمان کند.  هند روز گذشته بالاترین آمار روزانه ابتلا به کرونا را به ثبت رساند. بر اساس گزارش وزارت بهداشت هند، در یک روز گذشته ۱۴ هزار و ۵۱۶ نفر در هند به کرونا مبتلا شده‌اند. به این ترتیب، در  مجموع ۴۱۱ هزار و ۷۲۷ مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در هند به ثبت رسیده است. 

هند اکنون در جایگاه چهارم جهان از نظر ابتلا به کرونا قرار دارد. آمریکا، برزیل و روسیه به ترتیب در جایگاه اول تا سوم جهان از این نظر قرار دارند. 
 

در تازه ترین آمارها با ثبت 14,944 مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور از مرز 426,671 تن عبور کرده است.  در 24 ساعت گذشته 418 تن نیز فوت کرده اند تا شمار کلی جان باختگان به عدد13,695 تن برسد.

مکزیک

با ثبت4,717   مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور از مرز 175,202 تن عبور کرده است.  در 24 ساعت گذشته387 تن نیز فوت کرده اند تا شمار کلی جان باختگان به عدد20,781 تن برسد.

شیلی

با ثبت 5,607  مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور از مرز242,355  تن عبور کرده است.  در 24 ساعت گذشته184 تن نیز فوت کرده اند تا شمار کلی جان باختگان به عدد4,479 تن برسد.

پاکستان

 پاکستان که یکی از شرکت‌های داروسازی این کشور اواخر اردیبشهت ماه مجوز تولید داروی ضدویروس «رمدسیویر» را از آمریکا دریافت کرده بود، اکنون تصمیم به درمان بیماران حاد کرونایی با استفاده از این دارو گرفته است. به گزارش جئو نیوز، “ظفر میرزا” وزیر بهداشت و دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان امروز اعلام کرد: با توجه به نیاز رمدسیویر برای درمان بیماران حاد کرونایی، فرآیند تولید این دارو توسط ۱۴ شرکت داخلی و واردات آن از ۲ منبع خارجی آغاز شده است.

با ثبت 4,951  مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور از مرز176,617  تن عبور کرده است.  در 24 ساعت گذشته 119تن نیز فوت کرده اند تا شمار کلی جان باختگان به عدد3,501 تن برسد.

عربستان سعودی

به گزارش روزنامه سعودی عکاظ، وزارت بهداشت عربستان امروز یکشنبه به جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در این کشور اشاره کرد.وزارت بهداشت عربستان اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار و ۳۷۹ مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده است که با احتساب این موارد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ۱۵۷ هزار و ۶۱۲ نفر افزایش یافت.

همچنین مقامات بهداشتی سعودی از بهبودی ۲ هزار و ۲۱۳ نفر دیگر طی ساعات گذشته خبر دادند و اینکه شمار بهبود یافتگان از کرونا در عربستان به ۱۰۱ هزار و ۱۳۰ نفر رسیده است.طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۷ نفر دیگر در عربستان بر اثر کرونا فوت کردند تا شمار جانباختگان ناشی از این ویروس قاتل در این کشور به ۱۲۶۷ نفر برسد.وزارت بهداشت عربستان از وخامت وضع جسمی ۲ هزار و ۲۷ کرونایی در این کشور هم خبر داد.

ایران

در ایران سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز ۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۶۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۱۴ مورد بستری شدند.  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر رسید و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۶۲۳ نفر رسید.

 خوشبختانه تا کنون ۱۶۳ هزار و ۵۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۲۸۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ هم در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون یک میلیون و ۴۲۲ هزار و ۴۰۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 استانهای خوزستان، هرمزگان، کرمانشاه و آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز قرار دارند.

310311

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *